• facebook
 • rss
 • Coraz więcej szczegółów

  xrt

  dodane 03.03.2014 10:36

  Liczy się każdy, kto ma dobrą wolę i wielkie serce dla sprawy głoszenia Dobrej Nowiny współczesnemu człowiekowi - w duchu nowej ewangelizacji.

  Po raz trzeci grupa kapłanów i s. Wirginia Mielcarek OP spotkali się na plebanii w Piskorzowie, żeby omówić stan przygotowań do ewangelizacji, jaka ma się odbyć w ramach obchodów 10-lecia istnienia diecezji.

  2 marca w odprawie wziął udział bp Ignacy Dec. Dzielił się on z zebranymi swoją troską o stan wiary, podpowiadał rozwiązania, pytał o szczegóły. – To, co robicie, jest bardzo ważne, bo to praca u podstaw – podsumowywał. – Pokładam wielką nadzieję w kolejnych wydarzeniach ewangelizacyjnych: dniach skupienia z panem Dokowiczem (8 i 15 marca), forum (22 marca), misji grup ewangelizacyjnych w parafiach (od Wielkiego Postu) i rekolekcjach dla kapłanów (23–27 czerwca), młodzieży (28 czerwca)i wszystkich diecezjan (29 czerwca). To wszystko przyniesie prawdziwe owoce ożywienia wiary, nie mam co do tego wątpliwości i dlatego wam i tym dziełom z serca błogosławię – mówił.

  Tymczasem biskup zadeklarował, że w tegorocznym liście na Wielki Post (do odczytania w I niedzielę Wielkiego Postu) zapowie wszystkie wydarzenia związane z rocznicową ewangelizacją. Poprosi także wszystkich diecezjan, a szczególnie siostry zakonne, chorych i członków wspólnot i ruchów kościelnych do modlitwy i ofiary w intencji owoców wydarzeń ewangelizacyjnych, których tygodniem kulminacyjnym będą rekolekcje z ojcami Enrique i Antonello z Brazylii. – To są ludzie, którzy mówią z wielką mocą, a ich słowu towarzyszą znaki, które niczym nie różnią się od tych opisywanych na kartach Ewangelii czy Dziejów Apostolskich. Ludzie widząc te zdarzenia, przemieniają swoje życie – opowiada Lech Dokowicz, autor filmu "Duch" o życiu i posłudze ojców Enrique i Antonello z Brazylii. Jego zdaniem, fenomen tych ewangelizatorów tkwi m.in. "w ich gotowości do pomagania ubogim, niesieniu miłosierdzia oraz w ich radykalności w pójściu za Chrystusem, niebędącej fanatyzmem religijnym".

  Podczas spotkania były także poruszone inne kwestie, m.in. sprawa peregrynacji figury MB Fatimskiej oraz włączenia w program ewangelizacyjny innych wydarzeń: 2 kwietnia Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu, 12 kwietnia spotkania młodzieży w Świdnicy z racji Niedzieli Palmowej, 13 maja Drogi Krzyżowej na Chełmiec.

  Grupa przygotowująca kolejne etapy ewangelizacji jest wciąż otwarta na chętnych do pomocy. Kolejne spotkanie 23 marca o 19.00, najpierw w kościele w Piskorzowie, potem na plebanii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół