• facebook
 • rss
 • Olimpijczycy czekają na wynik

  xrt

  dodane 07.03.2014 11:52

  W Polsce po raz 24. w diecezji po raz 10. przeprowadzana jest Olimpiada Teologii Katolickiej. 7 marca finał diecezjalny, który wyłoni uczestników etapu ogólnopolskiego w Bydgoszczy.

  Po pokonaniu rywali w szkołach, najlepsi młodzi teologowie walczą o szansę wzięcia udziału w finale ogólnopolskim XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej (OTK). 7 marca w auli kurii biskupiej w Świdnicy finalistów etapu diecezjalnego powitał najpierw ks. Marek Korgul, dyrektor Wydziału Katechetycznego, który czuwa nad regulaminowym przebiegiem rywalizacji. Wspierają go członkowie komisji egzaminacyjnej: ks. Daniel Mroczkowski, s. Bernadetta Żygadło, s. Maksymiliana Jakubaszek, Małgorzata Wawszczyk, Alina Barć i Maria Szcześniak.

  Tradycyjnie przed przystąpieniem do konkursu z jego uczestnikami spotkał się także bp Ignacy Dec. Skierował do nich słowo, w którym wyraził wdzięczność zarówno wobec katechetów, jak i uczniów, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie do olimpiady, która w diecezji jest organizowana po raz dziesiąty.

  Uczestnicy olimpiady przyjechali z: Bystrzycy Kłodzkiej, Dzierżoniowa, Kamieńca Ząbkowickiego, Mokrzeszowa, Nowej Rudy, Pieszyc, Polanicy-Zdroju, Strzegomia, Świdnicy, Szczwana-Zdroju, Świebodzic, Wałbrzycha, Ząbkowic Śląskich.   

  Olimpiada składa się z trzech etapów: szkolnego, diecezjalnego i ogólnopolskiego. W zawodach olimpiady mogą brać udział uczniowie liceów i techników uczęszczający na lekcję religii. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy religijnej. Katecheci towarzyszący uczniom zauważają, że przeprowadzenie zawodów na terenie szkoły podnosi prestiż nauki religii.

  W tym roku tematem olimpiady brzmi: "Męczennicy XX wieku, świadkowie wiary". 

  Szczególnym znakiem 10. diecezjalnego finału OTK była obecność na sali relikwii bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Ks. Marek Korgul wyjaśnił, dlaczego relikwiarz znalazł się w Świdnicy w takich właśnie okolicznościach. 

  Wyniki teologicznych zmagań będą ogłoszone około 13.00. W tej chwili komisja egzaminacyjna sprawdza tekst, na którego wypełnienie olimpijczycy mieli 45 minut. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół