• facebook
 • rss
 • Konsekwencje więzi

  xrt

  dodane 10.03.2014 13:55

  Władze oświatowe chcą współpracować w umacnianiu i oczyszczaniu klimatu wokół fundamentów cywilizacji – rodziny.

  Drugie spotkanie z cyklu  promowania dobrych wzorców wśród uczniów oraz profilaktyki uzależnień poprowadził Tomasz Terlikowski. Na zaproszenie Fundacji Małżeństwo Rodzina znany dziennikarz, publicysta i wykładowca akademicki 6 i 7 marca gościł w Świdnicy.

  ­– Po konsultacjach z lokalnymi władzami oświatowymi oraz Poradnią Pedagogiczną wybrano dwa tematy: „Przyjaźń” dla gimnazjum oraz „Skazani na siebie, czyli o tworzeniu fundamentu pod dobre małżeństwo” dla uczniów ponadgimnazjalnych – mówi Sławomir Kaptur z fundacji.

  Tomasz Terlikowski odwiedził sześć placówek: świdnickie gimnazja nr 1, nr 2 , nr 3 oraz gimnazjum w Pszennie oraz technikum w Strzegomiu i II LO w Świdnicy.

  Dla gościa z Warszawy spotkania były okazją podzielenia się nie tylko teorią komunikacji interpersonalnej, ale także doświadczeniem męża i ojca piątki dzieci. – I to właśnie było mocną stroną tych wystąpień: obrazki z życia i możliwość przypieczętowania każdej reguły dialogu, miłości i przebaczania wyznaniem: „To się sprawdza, my tak żyjemy” – podsumowuje Sławomir Kaptur.

  Dodatkowo 6 marca publicysta spotkał się z mieszkańcami w Bibliotece Miejskiej na wykładzie pt. „Gender – szansa czy zagrożenie”. Wśród uczestników byli także nauczyciele i katecheci. – W powszechnej propagandzie ideologii gender brakuje miejsca na spokojną rozmowę o poznaniu szczegółów nowej teorii – mówi Sławomir Kaptur. – Doskonale przygotowane materiały, fachowo zweryfikowane i zaprezentowane, były dobrym punktem wyjścia do dyskusji. Obecni w bibliotece skorzystali z tego bardzo skwapliwie. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół