• facebook
 • rss
 • Rozpoczęły się uroczystości rocznicowe

  xrt

  dodane 29.03.2014 11:38

  Proboszcz katedry ks. Piotra Śliwka powitał w progach świątyni abp. Celestino Migliore.

  Zaproszeni biskupi przeszli z rezydencji biskupiej do katedry   Zaproszeni biskupi przeszli z rezydencji biskupiej do katedry ks. Roman Tomaszczuk /GN – Przy Bożym błogosławieństwie i pomocy dobrych ludzi udało się nam stworzyć wszystkie struktury diecezjalne zarówno administracyjne jak i duszpasterskie – mówił się bp Ignacy Dec podczas powitania abp Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, który 29 marca przewodniczy w świdnickiej katedrze uroczystościom dziękczynnym za 10 lat istnienia diecezji świdnickiej. – Im więcej nas przed Panem Bogiem, tym większą radość sprawiamy Bogu i nasze dziękczynienie jest pełniejsze – zakończył swoje przemówienie.

  Trwa powitanie zaproszonych gości, wśród nich są: abp Józef Kupny, kard. Henryk Gulbinowcz,  abp Marian Gołębiewski, biskupi: Stefan Cichy, Włodzimierz Juszczak, Adam Dyczkowski, Paweł Stobrawa, Jan Vokal, Marek Mendyk, Adam Bałabuch, Andzrej Siemieniewski. 

  W uroczystości biorą udział duchowni z kapituł katedralnych Wrocławia i Legnicy oraz kanonicy diecezjalnych kapituł: katedralnej i kolegiackiej. 

  W świdnickiej katedrze są obecni: parlamentarzyści z senatorami Stanisławem Jurcewiczem i Wiesławem Kilianem na czele, władze samorządowe z Tomaszem Smolarzem, wojewodą dolnośląskim i Wojciechem Murdzkiem, prezydentem Świdnicy na czele. 

  Delegacji władz uczelni Dolnego Śląska przewodniczy ks. prof. dr hab Andrzej Tomko, rektor PWT we Wrocławiu. 

  W katedrze obecne są delegacje wiernych ze wszystkich dekanatów diecezji oraz ruchów, instytucji, stowarzyszeń i bractw kościelnych.

  Liturgię uświetnia orkiestra 'Music label" i połączone chóry  "Pryma Voce" i parafialny z Żarowa pod kierunkiem Joanny Janas oraz Zespół Sygnalistów Myśliwskich Okręgu Wałbrzyskiego.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół