• facebook
 • rss
 • Modlą się na ulicy dzięki biskupowi

  xrt

  dodane 18.04.2014 16:30

  Pierwszy dzień nowenny przed uroczystością Niedzieli Miłosierdzia, ale i przed odpustem parafialnym - zawsze z biskupem Ignacym Decem.

  18 kwietnia o 15.00 bp Dec przewodniczył najpierw modlitwie w Godzinie Miłosierdzia, a potem nabożeństwu Drogi Krzyżowej w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy. – Po raz 8. jest ksiądz biskup z nami – przypomniał na początku modlitwy ks. Tomasz Zając, proboszcz. – Za chwilę pójdziemy ulicami naszej parafii, żeby odprawić Drogę Krzyżową i jest to nabożeństwo dziełem księdza biskupa. Ponieważ pierwszy raz szliśmy z kościoła Świętego Krzyża do naszej kaplicy, po roku z kaplicy na plac, gdzie powstanie kaplica dla Kolonii, a rok później, gdy nie było już specjalnej okazji do kontynuowania zwyczaju, spotkałem się z wyrzutem: czemu zaniechaliście? Więc po kolejnym roku ponowiliśmy naszą inicjatywę i ksiądz biskup jest z nami w każdy Wielki Piątek – przytoczył historię ulicznego nabożeństwa.

  Przed rozpoczęciem modlitwy biskup wręczył upominki dzieciom i młodzieży, którzy w Wielkim Poście wzięli udział we wszystkich piątkowych nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

  W słowie skierowanym do wiernych  biskup zachęcał do otaczania krzyża szacunkiem i znajdowania dla niego miejsca w codziennej pobożności. Podkreślał też wagę krzyża w przestrzeni publicznej oraz prosił o pełną miłości wierność krzyżowi. – Jest to bowiem znak zbawienia, znak zwycięstwa i największej miłości, jaka została nam ofiarowana – uzasadniał. – Oto nasza siła i źródło wielkości.

  W tym roku w Wielki Piątek bp Dec ma przewodniczyć liturgii wielkopiątkowej w sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Wałbrzychu. W katedrze modlitwie będzie przewodniczył bp Adam Bałabuch.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół