• facebook
 • rss
 • Świdnica świętuje ze świętym Patronem

  xrt/ag

  dodane 26.04.2014 10:11

  Od 8 maja 2012 Świdnica jest miastem oddanym w opiekę św. Janowi Pawłowi II - to zobowiązuje.

  - Podzielając radość z kanonizacji, zachęcamy do odświętnego przystrojenia okien oraz naszych domów, tak jak to było przy każdej wizycie ojca świętego w Polsce. W Świdnicy maj będzie miesiącem wielu wydarzeń, które będą się koncentrowały wokół patrona naszego miasta - Jana Pawła II - mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  W niedzielę, 27 kwietnia w parafii pw. św. Andrzeja Boboli (ul. Wałbrzyska 41) przewidziano przedstawienie muzyczne w pełni dedykowane Janowi Pawłowi II. Studio Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem Mirosława Jabłońskiego przedstawi koncert zatytułowany "Pielgrzym".

  W programie pieśni autorskie na chór i solistów z akompaniamentem fortepianu i skrzypiec. Dobrze znany już wcześniej koncert, w tym szczególnym dniu, zostanie wzbogacony o dodatkowy fragment. Muzyka: Mirosław Jabłoński, teksty: Jerzy Kurek. Początek o 15.00.

  Natomiast już od piątku, 25 kwietnia Młodzieżowy Dom Kultury oraz Polski Związek Filatelistów zapraszają na wystawę poświęconą kanonizacji papieża Jana Pawła II w tygodniu "Miłosierdzia Bożego", wystawa zorganizowana jest w MDK "Bartek" (ul. Marcinkowskiego 4/6).

  Radość z kanonizacji i patrona miasta świdniczanie wyrażą również 8 maja. Tego dnia o 19.30 zaplanowano uroczyste odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II na jego imienia. Pomnik został ufundowany ze zbiórki publicznej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II "Pamięć i Wdzięczność".

  Po odsłonięciu pomnika o 20.00 również na pl. Jana Pawła II zaplanowano koncert chóru pop-gospelowego "Trzecia Godzina Dnia" z udziałem Mieczysława Szcześniaka.

  Kolejną papieską imprezą w mieście, któremu od 8 maja 2012 r. patronuje święty papież, będą "Dni Papieskie". Potrwają od 16 do 18 maja. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół