• facebook
 • rss
 • Przeszli przez miasto pełni entuzjazmu

  xrt

  dodane 03.06.2014 14:54

  Spotykają się w kościele, bo wiedzą, że tu są szanowani a ich choroba, niepełnosprawność a nierzadko cierpienie, ale i służba nabierają niezwykłej głębi.

  W rocznicę istnienia diecezji niepełnosprawni mają powód do radości. Oto po raz 11. odbył się Diecezjalny Dzień Niepełnosprawnych (3 czerwca przewodniczył mu bp Ignacy Dec) połączony z piknikiem, którego gospodarzem był Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, jednak 2014 r. to także po raz pierwszy Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Wambierzyc. Odbyła się ona 13 maja (przewodniczył bp Adam Bałabuch) z inicjatywy sióstr terezjanek. – Katedra to znak miłości Kościoła do nas, a Wambierzyce stają się znakiem rodziny, jaką tworzymy między sobą w imię Boga – komentują opiekunowie niepełnosprawnych.

  We Mszy św. w katedrze udział wzięli nie tylko delegaci z większości placówek dla niepełnosprawnych (Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, szkoły) prowadzonych zarówno przez Kościół, jak i państwo oraz samorządy. Bp Ignacy Dec zachęcał zebranych do ufnego powierzania się Duchowi Świętemu, który potrafi w tym, co słabe, cierpiące i chore, czynić cuda miłości. – Wszystko możemy czynić na chwałę Bożą – zapewniał, odnosząc się do monogramu OMDG umieszczonego w ołtarzu adoracyjnym świdnickiej katedry. 

  Po Mszy św. uczestnicy spotkania przeszli w pochodzie do siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Tutaj gospodarze przygotowali gry, zabawy, loterie i poczęstunek dla wszystkich biorących udział w święcie.

  Duszpasterzem niepełnosprawnych jest ks. Marek Mielczarek. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół