• facebook
 • rss
 • Ruszyły Noce Kościołów

  mj

  dodane 19.06.2014 16:00

  W dzień Bożego Ciała ruszyła 5. edycja Nocy Kościołów. Jak zwykle zaplanowano interesujące prelekcje przygotowane przez cenionych i znanych gości, koncerty, wydarzenia artystyczne i nocne zwiedzanie niedostępnych na co dzień obiektów sakralnych.

  To już piąta edycja tej imprezy   To już piąta edycja tej imprezy Mirosław Jarosz /GN "Noce kościołów" to wydarzenie, które promuje kulturę, porozumienie i dialog na bazie chrześcijańskich korzeni wspólnej Europy. Międzynarodowy charakter tego wydarzenia podkreślają zaproszeni artyści, m.in. z Białorusi, Czech, a nawet z Chin. W tym roku w 26 miastach na Dolnym Śląsku odbędzie się: 39 koncertów, 18 wykładów, 16 paneli dyskusyjnych, 14 spotkań z pokazami multimedialnymi i 4 wystawy.

  Specjalne zaproszenie do skorzystania z oferty wystosował do wiernych bp Ignacy Dec.

  Oto jego treść:

  Drodzy Diecezjanie!

  Po raz kolejny zawitają do diecezji świdnickiej „Noce Kościołów” organizowane przez Radio Rodzina.  Cieszę się, że również w tym roku wiele świątyń wieczorami otworzy swoje drzwi, byśmy mogli poznawać różne wymiary Kościoła.

  W Dzierżoniowie i Bielawie gościć będziemy przewodniczący Konferencji Episkopatu Republiki Środkowej Afryki, który opowie o prześladowaniu i dyskryminacji chrześcijan.  W Wałbrzychu red. Stanisław Michalkiewicz poszuka odpowiedzi na pytanie ”Kto i dlaczego walczy z chrześcijaństwem?”. W Kłodzku, Polanicy Zdroju i Kudowie Zdroju będzie okazja zwiedzić mobilne Muzeum Jana Pawła II. Zachęcam do wspólnego pielgrzymowania z Nowej Rudy do Maryi Strażniczki Wiary w Bardzie,  a red.  Grzegorz Górny w Dzierżoniowie zabierze nas na poszukiwania świętego Graala i odkryje przed nami tajemnice Całunu Turyńskiego. W Strzegomiu odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej a w Polanicy Zdroju kameralnej.
  Noce Kościołów odbywać się będą na całym Dolnym Śląsku, a w naszej diecezji potrwają od 19 do 22 czerwca. Szczegółowy program dostępny jest na ulotkach oraz stronie internetowej www.nocekosciolow.pl oraz na stronie www.diecezja.swidnica.pl.

  Serdecznie zapraszam i zachęcam do włączania się w to wydarzenie! Oby wydało jak najlepsze owoce!

  + Ignacy Dec
  Biskup Świdnicki

  Program można znaleźć TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół