• facebook
 • rss
 • Zaproszenie dotarło do wszystkich - prawie

  xrt

  dodane 22.06.2014 14:04

  24 czerwca rozpoczynają swoje nawrócenie księża, potem 28 czerwca będą nawracać się młodzi. 29 czerwca każdy diecezjanin będzie mógł skorzystać z tej szansy.

  12 niedziela zwykła to ostatni dzień, gdy ewangelizacyjne grupy odwiedzają parafie z zaproszeniem do udziału w Diecezjalnych Rekolekcjach Ewangelizacyjnych jakie 28 i 29 czerwca poprowadzą ojcowie Enriqe i Antonello.

  - To był naprawdę błogosławiony czas - zapewnia ks. Wojciech Iwanicki, jeden z 24 księży, którzy zaangażowali się w to wydarzenie. – Bardzo dobrze, że czas ewangelizacji zbiegł się z okresem wielkanocnym i kolejnymi niedzielami: Zesłania Ducha Świętego, Wniebowstąpienia czy Trójcy Przenajświętszej, bo ich tematyka doskonale korespondowała z treściami jakie były głoszone - zauważa.  

  Idea grup ewangelizacyjnych (kapłan głoszący Ewangelię i świeccy jako świadkowie) zrodziła się podczas przygotowań do rekolekcji ewangelizacyjnych. - Zespoły te dotarły do niemalże wszystkich parafii diecezji, by zainspirować wiernych do jeszcze większej otwartości na działanie Boga w ich historii - mówi ks. Krzysztof Ora, koordynator rekolekcji. 

  W ramach spotkania z ewangelizatorami, sprawowana była Msza św. z homilią, po niej głoszona była katecheza kerygmatyczna oraz składane świadectwo życia w Duchu Świętym. Prezentowany był także fragment filmu "Duch" Lecha Dokowicza, przybliżający postać ojców, którzy poprowadzą rekolekcje. Ważnym elementem spotkania była modlitwa uwielbienia z prośbą o uzdrowienie wraz z nałożeniem rąk przez kapłanów. - To był czas wielkiego poruszenia w wielu sercach - dodaje ks. Iwanicki. - Dla ludzi, szczególnie na wioskach, inna modlitwa od tej tradycyjnej, budziła ciekawość, ale też inspirowała do nowego otwarcia i intrygowała, zachęcając do zaryzykowania wydania swego życia Duchowi Świętemu - mówi. 

  Rekolekcje ewangelizacyjne rozpoczną się już 24 czerwca i przez pierwsze cztery dni będą głoszone w Wambierzycach dla wszystkich księży diecezjalnych. Potem w sobotę, 28 czerwca, swój dzień w Dzierżoniowie będzie miała młodzież, natomiast kulminacyjnym momentem będzie spotkanie w Świdnicy 29 czerwca. Rekolekcje są otwarte dla wszystkich chętnych, trzeba jednak wypełnić formularz zgłoszeniowy: www.diecezja.swidnica.pl.

  Niestety są dekanaty, w których nie zorganizowano spotkań ewangelizacyjnych, mimo iż prosił o nie bp Ignacy Dec.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół