• facebook
 • rss
 • Proboszczowie dotknięci

  xrt

  dodane 26.06.2014 10:27

  Drugi dzień rekolekcji dla proboszczów. Byli prawie wszyscy i przekonali się, że Duch Święty nie opuszcza swoich dzieci.

  25 czerwca - drugi dzień rekolekcji ewangelizacyjnych dla proboszczów. Start o 8.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W bazylice wambierzyckiej jeszcze niewielu księży. Większość dojedzie dopiero na konferencję o 10.00. 

  O. Enrigue zaczyna: – Amen. Alleluja. – W takiej kolejności: Amen na wolę Bożą! A wtedy przychodzi prawdziwa radość: Alleluja! – zastrzega. 

  Kiedy konferencyjną pałeczkę przejmuje o. Antonello, opowiada o tym, co nas czeka. – W Brazylii zaczęło się to dziać 40 lat temu. Teraz przyszedł czas na was – mówi o zorganizowanym złu, jakim są różnej maści ideologie lewackie.   Przywołuje fakty i ojców założycieli chaosu, jaki wywołuje lewactwo w kulturze Zachodu: Marks i Lenin, Gramsci z jego wizją: zniszczyć trzy filary społeczeństwa Zachodu: filozofię oparta na Arystotelesowskim realizmie, chrześcijaństwo jako źródło moralności i porządek prawny oparty na prawie rzymskim. – Pierwszym eksperymentem sprawdzającym założenia nowego społeczeństwa była rewolucja obyczajowa 1968 r. Ten eksperyment się powiódł: wolny seks, narkotyki i muzyka - po co? Żeby stworzyć chaos, bo z niego wyłoni się nowy człowiek. Chaosem rządzi szatan, on jest ojcem przewrotności, kłamstwa, brzydoty i zaraża chaosem umysł i serce. Stąd już bardzo blisko do gender – zakończył. 

  – Obudźcie się! – wołał do proboszczów o. Antonello. – Walczcie o młodych. Nie zadowalajcie się tym, że chodzą na katechezę. Ilu z nich zostaje w Kościele po tym, jak przyjmą Ducha Świętego? Czemu jest tak źle? Bo zakładamy, że doświadczyli żywego Boga, że przyjęli kerygmat, że są zewangelizowani. Ale to błędne założenie! – mówił.

  Po południu swoje świadectwo nawrócenia i wiary złożył o. Rogerio Valadares, także ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia założonej przez ojców Antonello i Enrigue. Po świadectwie przyszedł czas na modlitwę. Każdy z rekolektantów mógł poprosić o błogosławieństwo przez nałożenie rąk. Wielu skorzystało z tego znaku. Spośród nich wielu także doświadczyło po raz pierwszy w życiu znaków działającego Boga: spoczynku w Duchu Świętym, duchowego pocieszenia, radości wewnętrznej czy światła Obecności.

  Kiedy na koniec modlitwy padła zachęta o przebaczenie sobie nawzajem, radość udzieliła się wszystkim. Łzy w oczach, szczere: "przepraszam" i "dobrze, że jesteś" padały z wielu ust. Na koniec, gdy księża modlili się za siebie nawzajem, przekonali się o czymś tak rzadkim na co dzień: jak smakuje braterstwo. Jakim jest pocieszeniem i siłą. Jak dobrze jest być duchownym w jedności z innymi duchownymi.

  Eucharystia, która podsumowała dwudniowe rekolekcje, była manifestacją nadziei. Zamiast kazania o. Antonello zachęcił do świadectwa. Spośród świdnickiego prezbiterium złożyli je: ks. Jarosław Genibor, ks. Stanisław Wójcik, ks. Edward Szajda, ks. Mariusz Kryśpiak, ks. Romuald Brudnowski oraz ks. Wojciech Drab. 

  Do domów wielu wracało z pytaniem: i co dalej? Odpowiedź będzie dyktował Duch Święty, każdego kolejnego dnia kapłańskiego życia. 

  Rekolekcje dla proboszczów są pierwszym aktem Diecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych. Od 26 do 27 czerwca trwają rekolekcje dla wikariuszy. 28 czerwca w Dzierżoniowie ojcowie z Brazylii poprowadzą spotkanie dla młodzieży. Natomiast 29 czerwca od 9.00 na obiektach sportowych w Świdnicy będzie trwać wielka modlitwa uwielbienia Boga za 10 lat istnienia diecezji świdnickiej - zakończy ona rekolekcje, a jej ostatnim akcentem będzie Msza św. polowa. 

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół