• facebook
 • rss
 • Ze świętymi za pan brat

  xrt

  dodane 02.08.2014 05:20

  W drodze na Jasną Górę jest kilkaset osób. Do 2 sierpnia idą własnymi szlakami, potem łączą się w jeden nurt Świdnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

  Od 30 lipca z Wałbrzycha, od 31 lipca ze Świdnicy i Kłodzka a od 1 sierpnia z Ząbkowic Śląskich pielgrzymują pątnicy XI Świdnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

  Kiedy 31 lipca bp Ignacy Dec żegnał w Świdnicy uczestników pielgrzymki modlił się, żeby szczęśliwie dotarli do swego celu. – Niesiecie bowiem nie tylko sprawy swoje, osobiste, ale także parafii i diecezji – mówił. – Pamiętajcie o tym szczególnie wtedy, gdy nie będzie łatwo, gdy albo skwar lejący się z nieba, albo zimny deszcz będzie czynił waszą drogę jeszcze trudniejszą. Pamiętajcie o tym, gdy trzeba będzie po raz kolejny wyruszać w drogę a zmęczenie będzie się dawać we znaki. Pamiętajcie wreszcie o tym wtedy, gdy przyjdzie pokusa marudzenia, chęć ucieczki albo rezygnacji z programu pątniczego dnia – ostrzegał.

  Słuchało go kilkuset wiernych. Ludzi, którzy zostawili na kilka dni swoje codzienne sprawy i wyruszyli w drogę by być bliżej Boga i bliżej siebie samych. – Zdecydowaliście się na to, żeby być niczym glina w rękach Pana – nawiązywał biskup w homilii do pierwszego czytania mszalnego. – On was podczas drogi rzeźbi, On modeluje wasze wnętrze i czyni naczyniem coraz bardziej doskonałym, by w końcu wypalić je w ogniu codziennych doświadczeń i napełnić swoją miłością – mówił. Głównym przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Romuald Brudnowski, natomiast pasterzami kolejnych grup są w tym roku: ks. Krzysztof Krzak (świdnicka), ks. Andrzej Franków (dzierżoniowska), o. Augustyn Feliszek OFM (kłodzka), ks. Damian Fleszer (ząbkowicka), ks. Krzysztof Papierz (świebodzicka), ks. Piotr Kopera SAC (wałbrzyska).

  Tematem głównym rekolekcji w drodze jest świętość, której pątnicy uczą się od dziewięciu Polaków, kanonizowanych przez św. Jana Pawła II, w porządku chronologicznym: św. o. Maksymilian Maria Kolbe (kanonizowany 10 października 1982 w Rzymie), św. brat Albert Chmielowski (12 listopada 1989 w Rzymie), św. o. Rafał Kalinowski (17 listopada 1991 w Rzymie), św. Jadwiga (8 czerwca 1997 w Krakowie), św. o. Jan z Dukli (10 czerwca 1997 w Krośnie), św. Kinga (16 czerwca w Starym Sączu), św. s. Faustyna Kowalska (30 kwietnia 2000 w Rzymie), św. bp Józef Sebastian Pelczar (18 maja 2003 w Rzymie), św. s. Urszula Ledóchowska (18 maja 2003 w Rzymie).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół