• facebook
 • rss
 • Pod sztandarem w imię dobra powiatu

  xrt

  dodane 17.08.2014 13:41

  Na czele tego komitetu stanął Krzysztof Baldy, ale honorowy patronat przyjął bp Ignacy Dec.

  15 sierpnia w Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Wambierzycach świętowano odpust ku czci Wniebowziętej. Liturgiczne święto było połączone z obchodami 34. rocznicy koronacji cudownej figurki MB Wambierzyckiej. Mszy św. przewodniczył bp Adam Bałabuch. Intencją Mszy św. było dziękczynienie Bogu za dar patronatu, jaki nad powiatem kłodzkim roztacza Królowa Rodzin. Pięć lat temu uroczyście ogłoszono, że Maryja czczona w Wambierzycach w znaku malutkiej figurki Królowej trzymającej na jednej ręce Jezusa, a w drugiej gołąbka, znak pokoju, jest patronką całego powiatu. Stąd 15 sierpnia na placu Koronacyjnym stawili się przedstawiciele wszystkich kłodzkich miast i gmin. Powód był jeszcze jeden. Po zakończeniu Mszy św. komitet fundacyjny sztandaru powiatu kłodzkiego, któremu honorowo przewodniczył bp Ignacy Dec, przekazał sztandar władzom powiatu. Przy okazji Krzysztof Baldy, przewodniczący komitetu, podziękował sponsorom za ich udział w realizacji idei. 

  Sztandar poświęcił bp Adam Bałabuch, który w słowie wygłoszonym przy tej okazji życzył, by ten znak jednoczył wszystkich, którzy rozumieją wagę służby na rzecz dobra wspólnego, które zawsze powinno być ponad partyjnym czy tym bardziej prywatnym.  

  Po Mszy św. do późnych godzin nocnych trwała zabawa na festynie zorganizowanym przez wambierzycką parafię i Fundację Odnowy i Modernizacji Wambierzyc. Dochód z festynu pomaga w przywracaniu blasku zabytkom Dolnośląskiej Jerozolimy. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół