• facebook
 • rss
 • Radość z kaplicy i organów

  Mirosław Jarosz

  dodane 16.09.2014 16:01

  Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na wałbrzyskim Podzamczu w minioną niedzielę przeżywało swoje święto. Wspólnota parafialna z tej okazji po raz kolejny ubogaciła swoją świątynię.

  Podczas Eucharystii odprawionej w patronalne święto parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu, w obecności licznie zebranych wiernych świeckich oraz duchowieństwa całego dekanatu, bp Ignacy Dec poświęcił Kaplicę Adoracyjną oraz nowe organy.

  Już we wprowadzeniu do Mszy św. proboszcz parafii ks. Andrzej Raszpla dzielił się swoją radością, mówiąc, że spełniło się jego wielkie marzenie, aby wierni Podzamcza i całego Wałbrzycha mogli o każdej porze modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, polecając Bogu swoje codzienne sprawy, radości i troski.

  Kaplicę poświęcono Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, co  wpłynęło bezpośrednio na jej wystrój. Otwarta jest już od kilku tygodni, codziennie od 7.30 do 21.00. Okazało się, że wierni niezwykle chętnie korzystają z nowego miejsca modlitwy.

  Kościół ma nowe organy i prospekt organowy   Kościół ma nowe organy i prospekt organowy Mirosław Jarosz /Foto Gość Sanktuarium wzbogaciło się również o nowe organy i duży, niemy prospekt organowy. W kościele używano dotychczas zwykłych organów elektrycznych. Teraz usłyszeć będzie można jedne z najlepszych dostępnych obecnie w Polsce organy cyfrowe firmy Maier Ahlborn. Zadbano też o stosowne nagłośnienie potężnej kubatury kościoła. Instrument ma trzy 61-klawiszowe manuały oraz 32-klawiszową klawiaturę nożną, 57 głównych rejestrów, bazę 185 głosów alternatywnych i setki możliwości różnego rodzaju ich programowania. Pod tym względem zdecydowanie przewyższa tradycyjne organy analogowe.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół