• facebook
 • rss
 • NNN - na płycie DVD

  xrt

  dodane 18.09.2014 00:30

  Atmosfera i atrakcje nowowiejskiego festynu przyciągają na tę zabawę prawdziwe tłumy.

  Z okazji odpustu kościoła nowowiejskiego tradycyjnie 15 sierpnia zorganizowano nie tylko obchody liturgiczne patronalnego święta, ale także zadbano o ducha radości, dobrą zabawę i cenne pamiątki. Po raz dwudziesty drugi parafianie zorganizowali festyn pt. "Trzy razy N - niezwykłe, niesamowite i niezapomniane".

  W trakcie festynu odbył się m.in. koncert pieśni i tańca Estrady regionalnej "Równica" z Ustronia pod dyrekcją Renaty Ciszewskiej.

  - Wielu naszych gości wspomina do dziś to spotkanie, bowiem artyści pokazali nam jak może wyglądać miłość do małej i wielkiej ojczyzny, jak wpisuje się w nią miłość do Kościoła i w jaki sposób życie Polaka może służyć chwale Bożej - mówi ks. Jan Maciołek proboszcz parafii w Domaszkowie, której nowowiejski kościół jest filią. 

  Wszystko to dobrze oddaje dokument wydany przez parafię: dwupłytowy album DVD z zapisem Mszy św. odpustowej, której przewodniczył bp Ignacy Dec oraz festynu parafialnego.

  Poza tym można także kupić kalendarze ze zdjęciami zabytków kościoła w Nowej Wsi, jednego z większych w diecezji. Obiekt ma bowiem 60 m długości, 45 m szerokości i 20 m wysokości. Bardzo cenny jest wystrój świątyni. Pochodzi on z ostatniej dekady XVIII w. i jest dziełem m.in. Karla Scharfa, Michała Klahra Młodszego i Johanna Kretschmera. 

  Ostatnio zakończono renowację piątego z kolei ołtarza, tym razem poświęconego MB Bolesnej. Koszty inwestycji pokrywane są z dotacji i zysku, jaki daje najstarszy w regionie festyn parafialny. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół