• facebook
 • rss
 • Powalczą o główne stanowiska

  mj

  dodane 19.09.2014 00:49

  Kandydatów na prezydenta, burmistrzów i wójtów przedstawili liderzy Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej.

  To stowarzyszenie skupiające doświadczonych samorządowców i społeczników z całego powiatu świdnickiego. Jak przekonują, interesuje ich wspólne działanie na rzecz społeczności, w której żyją i pracują.
  Tworzą grupę ludzi, którzy mimo różnych poglądów i sposobu patrzenia na świat, czasami odmienności w ocenie "wielkiej polityki", potrafią współdziałać dla rozwoju swojego miasta i powiatu. Bezpartyjne stowarzyszenie działa w powiecie świdnickim od kilkunastu lat.  Z organizacji wywodzą się rządzący niemal wszystkimi gminami. Wyborczy sukces Wspólnota chce powtórzyć również w wyborach samorządowych zaplanowanych na 16 listopada 2014 r.

  – Interesuje nas rozwiązywanie konkretnych problemów mieszkańców miast i gmin, na terenie których aktywnie pracujemy – mówi Wojciech Murdzek, przewodniczący Wspólnoty Samorządowej i Prezydent Świdnicy. – Cieszymy się zaufaniem od wielu lat i jak zwykle, także tym razem, przygotujemy ambitne programy działania dla lokalnych społeczności. Przedstawimy je w ramach kolejnych spotkań. Mamy skompletowaną drużynę, która będzie w różnych częściach powiatu rywalizować z innymi kandydatami o realizację dobrych projektów dla mieszkańców.

  Podobnie jak cztery lata temu Wspólnota Samorządowa, działając na terenie całego powiatu, uznaje odmienności uwarunkowań działania swoich kół w poszczególnych gminach. W związku z tym członkowie Wspólnoty angażują się także w tworzenie własnych lokalnych komitetów wyborczych.

  W poszczególnych miejscowościach o główne stanowiska powalczą:

  Świdnica - Wojciech Murdzek - o funkcję prezydenta miasta będzie się ubiegał już po raz czwarty. Samorządowiec związany jest z działalnością na rzecz mieszkańców od 1990 roku.

  Świebodzice - Bogdan Kożuchowicz - po raz kolejny ubiega się o reelekcję. Burmistrzem Świebodzic jest od 2006 roku.

  Żarów - Leszek Michalak - burmistrz Żarowa od 2010 r., który będzie się ubiegał o kolejną kadencję.

  Jaworzyna Śląska - Grzegorz Grzegorzewicz - burmistrz Jaworzyny Śląskiej od 8 lat.

  Strzegom - Lech Markiewicz - od wielu lat związany z samorządem, w którym pełnił funkcje zastępcy Burmistrza i Burmistrza Miasta i Gminy Strzegom (przez 3 kadencje).

  Marcinowice - Stanisław Leń - kandydat na stanowisko Wójta Marcinowic. Od 17 lat mieszka w Szczepanowie, gdzie prowadzi wraz z żoną gospodarstwo rolne. Pracuje w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

  Wspólnota Samorządowa nie wystawiła własnych kandydatów na wójtów Dobromierza i gminy Świdnica.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół