• facebook
 • rss
 • Tutaj nie da się modlić!

  xrt

  dodane 19.09.2014 17:43

  Jest w centrum miasta, w bardzo dogodnym miejscu, niewielki, ale nie za mały, zimą najcieplejszy w mieście. Właśnie zaczęto przywracać mu blask.

  Dobrze znają go harcerze, pracownicy Caritas, małżeństwa i rodziny Domowego Kościoła, siostry zakonne, tradycjonaliści, członkowie i sympatycy PiS oraz... melomani Festiwalu Bachowskiego, a od roku wierni gromadzący się na codziennej Mszy św. o 7.30 - kościół Świętego Krzyża przy ul. Westerplatte 4 dla nich wszystkich jest miejscem modlitwy.

  Od 16 września świątynia jest zamknięta. Rozpoczął się remont, w tym tygodniu wymieniono już instalację elektryczną, a w kruchcie i na emporze muzycznej rozpoczęto prace murarskie.

  Obiekt ostatni remont przechodził w latach 60. ubiegłego wieku. - 50 lat bez odnawiania polichromii zrobiło swoje - mówi ks. Radosław Kisiel, dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej, zarządzający obiektem, w którym - oprócz kościoła - znajduje się dawna komandoria Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą, służąca dzisiaj jako centrum charytatywne (działają tu poradnie, kuchnia i jadłodajnia dla ubogich, świetlice socjoterapeutyczne oraz biura Caritas).

  Na czas remontu wnętrza, kościół został wyłączony z użytkowania, dlatego wszyscy, którzy dotychczas gromadzili się w jego murach, szukają innych miejsc na modlitwę. I tak np. wierni z Mszy św. o 7.30 modlą się teraz w kaplicy MB Świdnickiej w katedrze, a piątkowa Msza św. o 18.30 za małżeństwa i rodziny jest teraz odprawiana w kościele św. Józefa przy ul. Kotlarskiej.

  Remont potrwa kilkanaście tygodni, ale wiadomo, że jego pierwszy etap zostanie zakończony do 17 października, wtedy bowiem kościół odwiedzi abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół