• facebook
 • rss
 • Dzieci docierają do Matki

  xrt

  dodane 20.09.2014 13:23

  "Niech mi się stanie według twego słowa" - pod takim hasłem będzie przebiegać Spotkanie Młodych w Wambierzycach.

  W wambierzyckim Sanktuarium Królowej Rodzin o 14.00 rozpocznie się Diecezjalne Spotkanie Młodych. Pierwszym punktem programu jest Msza św., której ma przewodniczyć bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej. 

  W tej chwili młodzi gromadzą się w Dolnośląskiej Jerozolimie - jak nazywane są Wambierzyce ze względu na swoją topografię oraz zabytki nawiązujące do miejsc biblijnych. 

  – Mam nabożeństwo do Matki Bożej Wambierzyckiej, dlatego zawsze we wrześniu tu jestem – mówi Katarzyna z Wałbrzycha; – Czuję tu święto wiary, cieszę się, że nie jestem sama w swej miłości do Boga – wyjaśnia swoją obecność Przemek, także z Wałbrzycha, a Mirek z Dzierżoniowa dodaje: – Nowy rok szkolny to jakaś niewiadoma, więc szukam światła Bożego, żeby ta ciemność mnie nie straszyła.

  Na razie w bazylice oraz na placu Koronacyjnym oraz na monumentalnych schodach prowadzących do świątyni można spotkać młodzież przede wszystkim z Wałbrzycha i Świdnicy. Ci przyjechali autobusami. Natomiast w drodze do Wambierzyc jest wciąż kilkuset pielgrzymów, którzy wyruszyli m.in. z Polanicy-Zdroju, Kudowy-Zdroju, Nowej Rudy czy Kłodzka. 

  Tegoroczne Spotkanie Młodych odbywa się pod hasłem "Niech mi się stanie według twego słowa". Gościem specjalnym młodych jest Andrzej Wronka, natomiast koncertowo wystąpi przed pielgrzymami zespół "Anastasis". Wieczorem, przed iluminacją bazyliki i zakończeniem spotkania Apelem Maryjnym, zapowiedziano także spektakl Teatru A z Gliwic. 

  Organizatorem spotkania jest Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz ojcowie franciszkanie, kustosze sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin. 

  Jeszcze dziś relacja i bogata galeria wydarzenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół