• facebook
 • rss
 • Putin się przyczynił

  xrt

  dodane 02.10.2014 14:05

  Od 1 października trwa akcja "Embargo" - koordynuje je Caritas Diecezji Świdnickiej.

  Caritas Diecezji Świdnickiej we współpracy z Caritas Polska realizuje program „Embargo”. - Celem akcji jest zagospodarowanie nadwyżek produktów rolnych: owoców i warzyw wycofanych z rynku w konsekwencji rosyjskiego embagra - wyjaśnia ks. Radosław Kisiel, który 1 października osobiście rozładowywał  pierwszy transport kilku ton kapusty. - Docelowo trafi do nas 200 ton kapusty, 20 ton jabłek i prawdopodobnie 20 ton marchwi - zapowiada. Magazyn znajduje się w Lutomii Górnej nr 170.

  Produkty są najwyższej jakości, mają świadectwo Inspekcji Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych.

  - Przekazujemy je nieodpłatnie do jadłodajni, świetlic środowiskowych, ośrodków dla najuboższych, ośrodków dla młodzieży niepełnosprawnej fizycznie i umysłowo, ośrodków dla osób uzależnionych - wylicza dyrektor.

  - Pomoc w ramach programu „Embargo” skierowana jest nie tylko do instytucji, ale także do odbiorców indywidualnych. Potrzebujących prosimy o zgłaszanie się - mówi Mariusz Ilczuk, koordynator akcji z ramienia Caritas (tel. 663 197 988).

  Owoce i warzywa przekazywane są ubogim także przez parafie.

  - Naszym działaniem wspieramy osoby biedne, ale także pomagamy producentom warzyw i owoców. Charakter pomocy jest tymczasowy, co oznacza, że trwa do wyczerpania zapasów - podkreśla dyrektor diecezjalnej Caritas.

  Akcja jest konsekwencją ustaleń ogłoszonych przez Agencję Rynku Rolnego 9 września.

  Producent, który wcześniej zadeklarował, że przekaże żywność do nieodpłatnej dystrybucji, może zgłosić się do Caritas Polska. Tu zostanie mu wskazany któryś z 44 magazynów Caritas na terenie Polski, do których żywność może być przesłana.

  W magazynie przeprowadzony będzie odbiór jakościowy. Z dokumentem przekazania żywności producent może zgłosić się do Agencji Rynku Rolnego po rekompensatę, która obejmuje towar, pakowanie i transport.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół