• facebook
 • rss
 • Na dzień dobry - wyprawka

  xrt

  dodane 03.10.2014 14:24

  Tak jest po raz czwarty: nie tylko wykłady, nie tylko kultura i znakomite towarzystwo, ale także pamiątki prosto ze Świdnicy.

  W tym roku kongresowa torba zawiera: książkę pt. "Rozpalić serca", która jest dziełem duszpasterzy Kotliny Kłodzkiej, którzy zaprosili swego czasu swoją młodzież do dzieła przebaczenia i pojednania, który to wysiłek był częścią rekolekcji wakacyjnych sprzed dwóch lat. Listy jakie wtedy młodzi napisali do swoich rodziców, były tak poruszające ale i pouczające, że zdecydowano się je opublikować.

  - Ich lektura pozostawia niezwykły ślad w sercu - zapewnia wielu, a Katarzyna Urbaniak dodaje, że książka jest darem Anny Szywały, prezesa firmy szkoleniowo-doradczej "Anna Szywała".

  Poza tym każdy uczestnik otrzyma kongresowy informator "Punk po punkcie". - To swego rodzaju przewodnik po kongresie. Do tej pory drukowaliśmy ulotki, a w tym roku jest to książeczka - mówi Katarzyna Urbaniak.

  Za szatę graficzną informatora odpowiada zespół w składzie: ks. Roman Tomaszczuk, dk. Kamil Pawlik i Joanna Kowalska. 

  Co jeszcze? Książka pokongresowa z trzeciej edycji Kongresu Małżeństw w Świdnicy. Biskup Ignacy Dec napisał we wstępie do publikacji, że jest ona "dopełnieniem i ostatnim akordem" poprzedniego kongresu. 

  Jest jeszcze różaniec. - Taki mamy zwyczaj od samego początku. Papieże rozdają różaniec, my też chcemy zwrócić uwagę, że bez modlitwy i ufności wobec Boga, bez rozważania Jego tajemnic nie może się udać małżeńskie życie - dopowiada Katarzyna Urbaniak. Jednak w tym roku różaniec jest szczególny, gdyż wykonany został przez klauzurowe mniszki klaryski w Kłodzku.

  4. Ogólnopolski Kongres Małżeństw rozpoczyna się 3 października o 19.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  Wieczór zapowiada się znakomicie, skoro podczas gali nagrody Amicus Matrimoniorum swój wykład przedstawi Jacek Pulikowski, a po nim wystąpi Ireneusz Krosny.

  Pierwszy kongresowy wieczór zakończy kompleta, której przewodniczyć będzie bp Ignacy Dec (w kościele pw. św. Józefa).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół