• facebook
 • rss
 • Pieniądze mogą służyć miłości

  xrt

  dodane 04.10.2014 22:10

  - Lubię pieniądze! - to jeszcze nic strasznego, bo one bardzo przydają się do czynienia dobra - przekonywała s. Małgorzata Chmielewska.

  To, co do południa przedstawili prelegenci jako normy, zasady i reguły wydawania, gromadzenia i pomnażania pieniędzy, po południu można było usłyszeć w postaci świadectw, jakie podczas trwającego w Świdnicy 4. Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw dali Daniel i Katarzyna Domałowie, którzy specjalnie na kongres przylecieli z Anglii, oraz s. Małgorzata Chmielewska, której towarzyszył jej adoptowany syn Artur. 

  Małżonkowie opowiadali o tym, jak wielkie pieniądze nie pozwoliły im być sobą i dopiero nawrócenie i strata wszystkiego otworzyły im oczy na prawdziwe życie, które realizują na Drodze Neokatechumenalnej. – Siostra natomiast dzieliła się swoim doświadczeniem życia w zawierzeniu opatrzności Bożej oraz wierności Boga, który dotrzymuje swoich obietnic – relacjonuje Joanna Kaptur, prezes Fundacji "Małżeństwo Rodzina", która to fundacja we współpracy z diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin organizuje kongres.

  Na zakończenie dnia specjalnie dla uczestników wystąpił Jasnogórski Kwartet Wokalny "Cantus" w składzie: Sylwia Piłat – sopran, Lidia Jeziorowska – alt, Przemysław Jeziorowski – tenor, Kamil Banach – baryton. Muzycy wykonali pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu, Bogurodzicy oraz utwory Józefa Świdra.

  Po modlitwie na zakończenie dnia małżonkowie oddali się w opiekę Matce Bożej Świdnickiej. Modlitwie przewodniczył bp Adam Bałabuch. 

  – Zachęcamy wszystkich do śledzenia naszej strony internetowej www.malzenstworodzina.pl, tam bowiem będziemy sukcesywnie przez najbliższe dni zamieszczać nagrania wideo konferencji wygłoszonych podczas kongresu – zachęca pani prezes. 

  Na naszej stronie można już obejrzeć pierwszy z 8 wykładów kongresowych:

  Kongres Małżeństw 2014 / Jacek Pulikowski
  MalzenstwoRodzina

  Dzisiaj uczestnicy wysłuchają trzech wystąpień – s. Małgorzaty Chmielewskiej, ks. Grzegorza Strzelczyka i ks. Mariusza Rosika. Ich głównym tematem będzie małżeńska miłość.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół