• facebook
 • rss
 • Różańcowa koalicja

  Mirosław Jarosz

  dodane 07.10.2014 11:15

  Około 2500 osób przybyło w tym roku na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Barda.

  Doroczna pielgrzymka parafialnych wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie odbyła się już po raz 4.  Bp Ignacy Dec kierując specjalny list do wiernych pisał "zapraszam do wzięcia udziału w pielgrzymce wszystkie parafialne wspólnoty Żywego Różańca, wszystkie osoby, które przystąpiły do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i każdego, kto pragnie we wspólnocie wiary za przyczyną Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej przedstawić Bogu swoje dziękczynienia i prośby. Niech nasza liczna obecność w Bardzie stanie się wyrazem naszego zawierzenia Królowej Różańca Świętego, a także świadectwem naszej wzajemnej jedności i odpowiedzialności za losy współczesnego człowieka i świata."

  4 października w Bardzie okazało się, że ta swoista różańcowa koalicja stała się faktem, a liczba uczestników pielgrzymki była największa z dotychczasowych.

  Bp Ignacy przy okazji tego spotkania wskazuje potrzebę podjęcia wielkiej, modlitewnej krucjaty różańcowej, która może stać się głównym orężem w walce z postępującym zepsuciem moralnym. Liczy też na liczne owoce jakie może przynieść zbliżająca się diecezjalna peregrynacja MB Fatimskiej.

  Biskup wzywając do podjęcia Krucjaty Różańcowej z Ojczyznę podaje przykład Węgier. W niewielkim kraju do krucjaty przystąpiło ok. 2 milionów osób. Tam po zaledwie kilku latach efekty odnowy moralnej są już widoczne. W kilkukrotnie większej Polsce mimo już ponad dwuletnich starań do Krucjaty za Ojczyznę przystąpiło dopiero ok. 150 tys. osób. Mamy zatem jeszcze wiele do zrobienia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół