• facebook
 • rss
 • Wszystko zaczęło się 97 lat temu

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 13.10.2014 14:22

  11 października 170 pielgrzymów, świeckich i duchownych, dzień rozpoczęło od Mszy św. w kaplicy objawień.

  Mszy św. o 6.00 przewodniczył bp Adam Bałabuch. Gospodarze miejsca rygorystycznie przestrzegają porządku i czasu trwania modlitwy. Eucharystia w ciągu zaledwie pół godziny to wyzwanie dla wielu księży a tym bardziej biskupów. Niemniej udało się, by na końcu Eucharystii, po Komunii św. bp Ignacy Dec poświęcił stuły, które następnie wręczył franciszkanom rozpoczynającym głoszenie rekolekcji peregrynacyjnych w diecezji. Stuły z rąk biskupa przyjęli ojcowie: Piotr Paradowski, Jan Grzywna, Tomasz Łukawski i Donat Wypchło. Tym samym zostali posłani do pracy misyjnej w diecezji. Ojcowie pochodzą z różnych klasztorów franciszkanów konwentualnych w Polsce. W każdej parafii będzie ich dwóch. Figurą będzie się opiekował także brat zakonny, Rafał Szymański.

  – To przejmujące doświadczenie, modlić się w miejscu, gdzie Maryja objawiała swoje orędzie, gdzie powierzyła dzieciom tajemnice i apelowała o modlitwę, pokutę i wynagrodzenie – komentowali pielgrzymi, którzy w Fatimie zostają aż do 13 października.

  Wśród uczestników wczesnoporannej modlitwy byli także parafianie z Boguszowa Gorców ze swoim proboszczem, ks. Leszkiem Sienkiewiczem. Byli oni świadkami ważnego dla siebie momentu: poświęcenia przez bp. Adama Bałabucha figury, która jest przeznaczona do parafialnej peregrynacji. – Chcemy w ten sposób utrwalić i pogłębić zarówno sam kult MB Fatimskiej jak i mocniej zaszczepić orędzie z jakim do nas przyszła – wyjaśniają parafianie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół