• facebook
 • rss
 • Przyjdź do mnie! - woła Maryja

  xrt

  dodane 19.10.2014 08:37

  Uroczysta procesja, pięknie ozdobiony ołtarz, Msza św. z oprawą muzyczną scholi cantorum, różaniec fatimski - wieczór inauguracji nawiedzenia parafii przez MB Fatimską przeszedł do historii.

  Bicie katedralnych dzwonów rozpoczęło peregrynację figury MB Fatimskiej w diecezji świdnickiej.

  18 października na placu przed katedrą, obok pomnika św. Jana Pawła II, bp Ignacy Dec powitał ojców franciszkanów, kustoszy figury MB Fatimskiej i peregrynującą figurę.

  Uczynił to jako pasterz diecezji, ale szczególnie w imieniu zebranych wiernych: duchowieństwa, delegacji z parafii diecezji, członków bractw i stowarzyszeń katolickich. 

  Po uroczystej procesji do katedry zebrani m.in. wysłuchali Łukaszowego opisu spotkania Maryi z Elżbietą oraz zaśpiewali Magnificat. Następnie akt powitania wypowiadali bp Ignacy Dec, ks. Piotr Śliwka, proboszcz parafii katedralnej, przedstawiciele świeckich parafian.

  Biskup mówił:

  Dorośli parafianie prosili w słowie powitania: "Dziś rodzina więcej niż kiedykolwiek potrzebuje pomocy i opieki z nieba. Spójrz więc z miłością na płaczące matki, na ojców potrzebujących drogowskazu, na rozbite rodziny. Bądź dla nich ocaleniem"

  Młodzi natomiast oczekują, że czas rekolekcji peregrynacyjnych będzie szkołą czystości serca i rozwoju sumienia. Szkołą Maryi. - Abyśmy mogli ze spokojem myśleć o przyszłości i brać za nią odpowiedzialność - uzasadniali.

  Co miały do powiedzenia w słowie powitania dzieci? - Chcemy naśladować Twój przykład, chcemy być dobrzy, mądrzy i zawsze blisko Pana Boga - mówił chłopiec, a potem prosił: - Przytul nas do swego serca, tak jak tuliłaś małego Jezusa.

  Papież Franciszek skierował do zebranych i wszystkich diecezjan swoje słowo, w którym zachęcił do ufnego oddania się Maryi wzorem św. Jana Pawła II. 

  Mszy św. przewodniczył bp Ignacy Dec, który przypomniał wagę orędzia fatimskiego oraz aktualność i wartość pokuty, nawrócenia i modlitwy oraz wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

  Na zakończenie wszyscy zebrani modlili się na różańcu, a duchowieństwo, siostry zakonne i alumni seminarium duchownego przeszli w procesji światła wewnątrz katedry. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół