• facebook
 • rss
 • Papieska rodzina powiększyła się

  xrt

  dodane 22.10.2014 23:01

  We wspomnienie św. Jana Pawła II odbyło się uroczyste nadanie imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej nr 315 w Świdnicy.

  W programie uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej nr 315 w Świdnicy przewidziano: Mszę św., poświęcenie sztandaru, którym przewodniczył bp Ignacy Dec, biskup świdnicki oraz uroczystą akademię poprowadzoną przez dyrektor szkoły, Joannę Grębowską-Szpak. 

  Pierwsza część uroczystości odbyła się w murach katedry. W słowie jakie do zebranych skierował o. Piotr Paradowski OFM Conv., przypomniał on sylwetkę św. Jana Pawła II i przekonywał, że jest on doskonałym wzorem zarówno dla wychowawców jak i uczniów. – Człowieczeństwo najwyższej próby oraz autentyczna miłość do Boga, Kościoła i Ojczyzny zawsze będą inspirowały do twórczej pracy wychowawczej z dziećmi i dla dzieci – mówił.

  Sztandar szkoły poświęcił na zakończenie Mszy św. bp Ignacy Dec.

  W drugiej części zaproszeni goście wzięli udział w akcie przekazania sztandaru uczniom, symbolicznego wbicia gwoździ oraz obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów. Podczas akademii po raz pierwszy publicznie został wykonany hymn szkoły. 

  Decyzję o wyborze patrona podjęto jeszcze w roku 2012. Gdy społeczność szkoły wnioskowała do Prezydenta Miasta, Wojciecha Murdzka o nadanie imienia i sztandaru szkole, motywowano to następująco: "Chcemy, by Świdnica pozostająca pod patronatem Jana Pawła II mogła szczycić się również istnieniem placówki oświatowej noszącej Jego imię. W ten sposób pragniemy podkreślić spójność naszych działań z tymi, które podejmowane są na rzecz mieszkańców miasta. Trudno o lepszy patronat dla szkoły, której misją są dążenia w kierunku nowoczesnej edukacji posiadającej jednak silne korzenie w wartościach wynikających z tradycji, kultury i szeroko pojętej tolerancji. Wartością samą w sobie jest dla nas Człowiek – tak ważny w nauce Papieża – Polaka. Dla naszych uczniów jest On jednak przykładem wielkiego humanisty, pasjonata, mądrego i dobrego Człowieka o wielkim sercu”.

  Od 22 października SP nr 315 w Świdnicy należy także do diecezjalnej i ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W diecezji świdnickiej jest to 20 placówka szkolna, której patronuje Jan Paweł II. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół