• facebook
 • rss
 • Z różańcem na ulicy

  xrt

  dodane 25.10.2014 10:49

  22 października to doskonała data, by różańcowo oddać cześć Bogu w obecności Maryi fatimskiej i z pomocą św. Jana Pawła II.

  Pożegnanie figury MB Fatimskiej w parafii katedralnej połączone zostało z doroczną procesją różańcową w dniu patrona Świdnicy, św. Jana Pawła II. Mszy św. na zakończenie peregrynacji w pierwszej parafii diecezji przewodniczył bp Ignacy Dec. Wzięli w niej udział m.in. alumni seminarium oraz księża z dekanatu Świdnica Wschód. 

  W homilii bp Ignacy upomniał się o wierność nauczaniu Jana Pawła II. Wiernych zebranych w katedrze 22 października, w liturgiczne wspomnienie świętego papieża, postawił wobec głównych myśli dziewięciu papieskich pielgrzymek do Polski i związanych z nimi zadań dla Polaków. Przy okazji wypomniał także rządzącym w tym lokalnym samorządowcom, że nie dość gorliwie służą sprawie dziedzictwa Jana Pawła II, czego wyrazem może być m.in. fakt, że dwa główne zabytki miasta: katedra i Kościół Pokoju, są traktowane zasadniczo różnie w kwestii zaradzania potrzebom remontowym. Kiedy katedra może liczyć na fundusze, jakie na zabytki asygnuje Urząd Miasta i niewiele więcej z Urzędu Marszałkowskiego, Kościół Pokoju otrzymuje wielomilionowe dotacje z różnych źródeł. 

  Po Mszy św. ks. Piotr Śliwka zawierzył parafię Matce Bożej: rodziny, które "potrzebują religijnego i moralnego odrodzenia"; młodzież i dzieci "by uchronić je od zgorszenia, utraty wiary i wszystkich grzechów ciężkich"; chorych i cierpiących, starszych i samotnych, by "doznali ulgi w cierpieniu"; kapłanów, siostry zakonne i kleryków, "by ich serca wypełniała czystość, postawa służby i troska o chwałę Bożą"; Ojczyznę i świat, "by mogły cieszyć się pokojem i bezpieczeństwem".  

  W imieniu świeckich parafian figurę pożegnali Barbara Cisek i Tadeusz Krawczyk. W swoim słowie mówili o wdzięczności i podsumowywali: "To było zaledwie kilka dni, ale jakże ważnych dla nas. Niech będzie Bóg uwielbiony za dzieło rekolekcji, za ich owoce. Ty, Matko, bądź z nami w każdy czas". 

  Po modlitwie w kościele rozpoczęła się procesja różańcowa, której droga prowadziła do parafii pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie w obecności bp Adama Bałabucha rozpoczęły się rekolekcje peregrynacyjne. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół