• facebook
 • rss
 • Prorok naszych czasów

  Mirosław Jarosz

  dodane 25.10.2014 20:50

  To była już piąta konferencja organizowana przez Instytut Jana Pawła II w Wałbrzychu. Tym razem poruszono tematy godności, rodziny i patriotyzmu.

  Konferencja z cyklu "Jan Paweł II - Prorok naszych czasów" odbyła się 23 października w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym.

  – Nazywamy św. Jana Pawła II prorokiem naszych czasów i rzeczywiście jest w tym wielka racja, bo jest to ktoś szczególny dla współczesnych pokoleń – wyjaśnia bp Ignacy Dec. – Jest potrzeba wsłuchiwać się w jego nauczanie i zgłębiać dziedzictwo, które nam zostawił. Nie chodzi tylko o słowa zostawione na taśmach i w tekstach, ale także o cały styl bycia i życia. Po ilości osób, które przychodzą na te konferencje widać, że jest wielkie zapotrzebowanie na przypominanie papieskiego nauczania.

  Instytut Jana Pawła II w Wałbrzychu, główny organizator wydarzenia, tym razem zaprosił troje prelegentów. Jako pierwszy wystąpił bp Ignacy Dec z odczytem „Godność człowieka w nauczaniu Jana Pawła II”. Następnie o. Jacek Salij OP poruszył zagadnienie „Rodzina jako dom duchowy”. Część konferencyjną zakończyła dr Monika Gabriela Bartoszewicz z Centrum Myśli Jana Pawła II, która podjęła temat „Odnowić oblicze ziemi. Patriotyzm w nauczaniu Jana Pawła II”.

  Od dwóch lat konferencja odbywa się w nowej formule, której istotną częścią jest wydarzenie muzyczne. Tym razem w sali Teatru Zdrojowego wystąpiła Antonina Krzysztoń z zespołem, która zaprezentowała nastrojowy program „Usłysz proszę”.

  Konferencja zakończyła się Mszą św. w pobliskim kościele Wniebowzięcia NMP, którą odprawił bp Ignacy Dec.

  Dopełnieniem konferencji będą dwie publikacje. Jedna z tekstami wygłoszonych przemówień. Autorami drugiej, o patriotyzmie, będzie młodzież. – Zgodnie z nauką Jana Pawła II, temat patriotyzmu warto wśród młodych ludzi poruszać i wdrażać w życie, dlatego zwróciliśmy się do wałbrzyskich szkół z prośbą o prace młodzieży na ten temat – mówi Jerzy Langer, szef wałbrzyskiego Instytutu Jana Pawła II. – Książka będzie nosiła tytuł „Kim jesteśmy, kim będziemy - patriotyzm w oczach młodzieży XXI w.”.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół