• facebook
 • rss
 • Kontynuacja w Miłosierdziu. Świdnica

  xrt

  dodane 02.11.2014 06:28

  Druga parafia nawiedzenia to wciąż czas sprawdzania programu, przyglądania się punktom i dopieszczania szczegółów.

  Po parafii katedralnej drugą w kolejności nawiedzenia była parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy. W środę 22 października procesja, na czele której stał ks. Wojciech Drab, wyruszyła naprzeciw procesji różańcowej, której przewodniczył bp Ignacy Dec, a w której brał udział od samego początku ks. Tomasz Zając, proboszcz. W grupie parafialnej wyróżniały się członkinie wspólnoty Żywego Różańca, które niosły ze sobą wielki drewniany różaniec i miały założone specjalne peleryny.

  W "Miłosierdziu" rekolekcje fatimskie trwały do niedzieli 26 października. – Cenię sobie że ojcowie dają możliwość elastycznego dostosowania programu rekolekcji do możliwości parafii – mówi ks. Tomasz Zając, proboszcz. – Postawili tylko warunki, że oprócz Mszy św. powinny być nabożeństwa: Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Apel Fatimski. I co ważne, ludzie chętnie uczestniczyli w tych punktach, choć były one w różnych porach dnia – dodaje.

  O współpracy misjonarzy z proboszczami może świadczyć i fakt, że na Zarzeczu opuszczono konferencje o kulcie Niepokalanego Serca Maryi, gdyż w tej parafii jest on bardzo dobrze znany.

  W "Miłosierdziu" można było już zauważyć, że bardzo dobrze podczas peregrynacji funkcjonuje Księga intencji – żeby się do niej wpisać, wierni ustawiają się w długich kolejkach. 

  – Warto podkreślić, że udane rekolekcje to jednak dzieło całej wspólnoty parafialnej, a nie tylko proboszcza czy misjonarzy – dodaje ks. Tomasz Zając.

  Fakty i liczby:

  Data nawiedzenia: 22–26 października 2014 r. Mszy św. powitania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFMConv; do Apostolstwa Rodzin Fatimskich przystąpiły 4 rodziny; w Księdze intencji przybyło 55 wpisów; duszpasterze podczas nawiedzenia: ks. Tomasz Zając (proboszcz) i wikariusze: ks. Wojciech Drab i ks. Piotr Kos.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół