• facebook
 • rss
 • Najwyższy czas na kolejny krok

  xrt

  dodane 05.11.2014 18:24

  Na zaproszenie ks. Krzysztofa Ory, spotkali się ze sobą ludzie, których łączy ewangelizacyjne doświadczenie, zapał i odpowiedzialność.

   – Dojrzeliśmy do tego, by w diecezji powstał Zespół ds. Nowej Ewangelizacji – ks. Krzysztof Ora mówił do zebranych w kurialnej auli. – To jest ten czas! W roku 10. rocznicy istnienia diecezji potrzebujemy narzędzia do koordynacji i wyznaczania głównych linii działalności ewangelizacyjnej. Tego oczekuje nasz biskup – mówił.

  Diecezjalny Zespół ds. Nowej Ewangelizacji wyznacza sobie te same cele, jakie ma analogiczny zespół działający przy KEP, z zachowaniem proporcji naturalnie: promowanie i popieranie, w ścisłej współpracy z biskupem diecezjalnym, studium, szerzenia i wprowadzania w życie papieskiego magisterium odnoszącego się do tematów związanych z nową ewangelizacją; upowszechnianie i wspieranie inicjatyw związanych z nową ewangelizacją, realizowanych w diecezji i promowanie nowych, z udziałem sił obecnych w Instytutach Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeniach Życia Apostolskiego, jak również w stowarzyszeniach wiernych i w nowych wspólnotach; studiowanie i wspieranie wykorzystywania nowoczesnych form przekazu, jako narzędzi nowej ewangelizacji; promowanie posługiwania się Katechizmem Kościoła Katolickiego jako zasadniczym i pełnym wykładem treści wiary dla ludzi naszych czasów.

  Zespół na etapie wstępnym tworzą: ks. Paweł Antosiak (Dzierżoniów, duszpasterz młodzieży), ks. Jarosław Leśniak (Dzierżoniów, proboszcz), ks. Rafał Masztalerz (Lądek-Zdrój, duszpasterz młodzieży), s. Wirginia Mielcarek (Kłodzko, Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, środowisko nowej ewangelizacji), Anna i Radosław Maciejni (Kudowa-Zdrój, Odnowa w Duchu Świętym i środowisko nowej ewangelizacji), Łukasz Lesiów (Strzegom, Odnowa w Duchu Świętym), Beata i Grzegorz Maliszewscy (Wałbrzych, Domowy Kościół), ks. Roman Tomaszczuk (Świdnica, Gość Niedzielny), Sławomir Zatwardnicki (Wałbrzych, środowisko Nowej Ewangelizacji), Iwona i Marek Kurowscy (Wałbrzych, Domowy Kościół, Krucjata Wyzwolenia Człowieka), Aleksander i Lila Bojnowscy (Świdnica, Domowy Kościół). Zaproszeni zostali także ks. Krzysztof Herbut (Piskorzów, Odnowa w Duchu Świętym) i ks. Adam Woźniak (Wiry, Domowy Kościół) – choć na spotkaniu nie byli obecni.

  Trzygodzinna wymiana opinii zakończyła się wyłonieniem „grupy programowej”: s. Wirginia, ks. Antosiak, Bojnowscy i Lesiów. – W mniejszym gronie łatwiej się spotkać i podzielić zadania – wyjaśnia ks. Ora. – Teraz czekamy na opracowanie wytycznych i strategii, którą potem omówimy w pełnym składzie zespołu. Wiadomo już dzisiaj, że musimy działać metodą małych kroków, jednak wszystkie one muszą prowadzić do jasno sprecyzowanego celu z wykorzystaniem najlepszych metod i form działania – podsumowuje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół