• facebook
 • rss
 • Przygotowani na serio. Strzelce Świdnickie

  xrt

  dodane 07.11.2014 18:21

  Połączyli odpust z rekolekcjami i imieninami swego emerytowanego proboszcza - żeby było jeszcze bardziej uroczyście.

  To był szczególny odpust w parafii, której patronują Wszyscy Święci. 29 października rozpoczęły się bowiem rekolekcje paregrynacyjne, które potrwały do 2 listopada. – Zdecydowaliśmy więc, że Msza św. powitalna będzie w tym roku także naszym parafialnym świętem – wyjaśnia ks. Marcin Czchowski, od kilku miesięcy proboszcz parafii. 

  Jednak do tego dnia parafianie przygotowywali się już dużo wcześniej. Nie tylko dlatego, że od dobrych pięciu lat, od maja do października, odprawiają nabożeństwa fatimskie 13. dnia miesiąca, ale także dlatego, że postanowili uczcić Maryję fundacją nowej kapy, obrusów i świec. – To z jednej strony materialna pamiątka nawiedzenia. a z drugiej wyraz naszej radości ze spotkania z Matką Bożą – wyjaśniali parafianie. 

  Prowadzący rekolekcje o. Piotr Paradowski OFMConv z uznaniem mówi o frekwencji na nabożeństwach zarówno w kościele parafialnym, jak i szczególnie w filialnych w Goli i w Szczepanowie. Podkreśla także udział miejscowych strażaków w asyście przy figurze Matki Bożej. 

  Szczególny klimat maryjnych dni wiązał się także z bardzo wierną obecnością podczas misji i posługą sakramentalną byłego proboszcza, ks. prałata Tadeusza Dudka, który w tych dniach świętował z parafianami swoje imieniny.

  Do świętego czasu rekolekcji proboszcz przygotowywał się z wiernymi przez katechezy wprowadzające do istoty objawień z Fatimy: nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi wprowadzonemu do kościoła w Szczepanowie, ale adresowanemu do wszystkich parafian. – Zdecydowałem też, że to właśnie podczas tego nabożeństwa odbywać się teraz będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca – dodaje ks. Marcin Czchowski. – Jako proboszcza cieszy mnie bardzo udział w nabożeństwie sporek grupy wiernych w średnim wieku. To dobrze rokuje na przyszłość i dla rozwoju duchowości fatimskiej w rodzinach – mówi.

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 29 października – 2 listopada 2014 r. Mszy św. powitania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski OFMConv; do Apostolstwa Rodzin Fatimskich przystąpiła 1 rodzina; w Księdze Intencji przybyło 45 wpisów; proboszcz: ks. Marcin Czchowski; Maryję witali: państwo Tymińscy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół