• facebook
 • rss
 • Z biskupem codziennie - prawie. Mysłaków

  xrt

  dodane 10.11.2014 13:03

  Niby wszystko odbyło się zgodnie z oficjalnym programem, ale i tak nie obyło się bez szczególnych akcentów.

  Na nowym ołtarzu ustawionym w prezbiterium kościoła pw. św. Katarzyny w Mysłakowie widnieje pamiątkowy napis: "W dziesiątym roku istnienia Diecezji Świdnickiej, W roku kanonizacji św. Jana Pawła II, W roku peregrynacji figury MB Fatimskiej". Ołtarz według projektu Agaty Zych ze Strzegomia, wykonali kamieniarze: Zych, Skolak i Strzałecki. – Wybraliśmy do realizacji tego projektu włoski wapień – mówi ks. Tadeusz Karasiewicz, proboszcz. – Ołtarz i ambonka zyskały też nowe otoczenie, bo wymieniliśmy także lastrykową posadzkę w prezbiterium. Teraz jest ono wyłożone granitem z Zimnika – dodaje.

  Posadzka choć granitowa nie wygląda na taką dzięki zabiegowi płomieniowania i szczotkowania. Jej powierzchnia jest matowa i jasna, przez co dobrze komponuje się z kolorem kamienia z którego wykonany jest ołtarz i ambonka. Co ciekawe granit z Zimnika jest wykorzystywany także przy budowie Świątyni Opatrzności Bożej. 

  Poświęcenia ołtarza dokonał na Mszy św. powitania figury MB Fatimskiej bp Ignacy Dec. 

  Rekolekcje przebiegały zgodnie z harmonogramem zaproponowanym przez studyjną wersję "Rytuału peregrynacji". – Jestem bardzo zadowolony z frekwencji oraz zaangażowania wiernych w rekolekcje – dodaje proboszcz i opowiada o tym, że pierwotnie świątynia miała być zamykana na czas między nabożeństwami porannymi a wieczornymi. – Jednak parafianie domagali się, żeby była otwarta cały dzień. Chcieli czuwać, a niektórzy wzięli urlop, żeby tylko być przy Maryi w tym świętym czasie.

  Wrażenie na parafianach zrobił też bp Ignacy, który przez trzy wieczory odwiedzał kościół podczas Apelu Maryjnego. 

  Natomiast kustosze figury wspominają szczególnie eskortę, jaką miał samochód-kaplica, gdy figura była przewożona w czwartkowy wieczór z Zebrzydowa (kościół filialny) do Mysłakowa. – Towarzyszyły nam dwa wozy bojowe straży pożarnej. To naprawdę było przeżycie - uśmiecha się brat kierujący samochodem. 

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 5 - 9 listopada 2014; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Tomasz Łukawski OFM Conv; do Apostolstwa Rodzin Fatimskich przystąpiło 6 rodzin; w Księdze Intencji przybyły 62 wpisy; proboszcz: ks. Tadeusz Karasiewicz; Maryję witali: pan Szydełko i Pani Czekaj.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół