• facebook
 • rss
 • Przed obiektywem - zaraz przed publicznością

  xrt

  dodane 16.11.2014 07:23

  Juliusz Chrząstowski i Tomasz Dajewski pracują nad nowym spektaklem z tzw. grupą dorosłych amatorów aktorstwa.

  Premierę najnowszego spektaklu grupy dorosłych powstałej siedem lat temu w ramach projektu edukacji teatralnej "Alchemia teatralna" zaplanowano na 6 grudnia.

  - Data sympatyczna na pewno, może dla niektórych trochę niewygodna ze względu na dzieci, ale jeśli ktoś będzie bardzo przeszkodzony, zapraszamy na kolejne spektakle: 7 i 8 oraz 13 grudnia w sali teatralnej ŚOK - mówi Halina Szymańska, koordynatorka projektu realizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury.  

  Tymczasem Juliusz Chrząstowski, autor scenariusza i reżyser oraz Tomasz Dajewski, choreograf, wprowadzają coraz bardziej swoich aktorów w świat lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Najnowszy spektakl jest bowiem opowieścią nostalgiczną dla średniego i starszego pokolenia a lekcja poglądową dla młodych.

  Akcja inspirowana dramatem "Romeo i Julia" Szekspira rozgrywa się w schyłkowym okresie komunizmu. Biali (opozycja) mierzą się z wolnością, smakują ją i prowokują władzę (Czerwonych). Ci za to w najlepsze tkwią w betonie swojej nowomowy, zakłamania i służalczo-poddańczych układów. Niemniej dla miłości nigdy nie ma czasów niestosownych, by się narodziła, więc się rodzi między Romkiem, szarpidrutem i Julką, córką partyjnego aktywisty. 

  Co z tego wyniknie? Już niebawem się okaże na deskach świdnickiego teatru. Tymczasem odbyła się sesja fotograficzna w kostiumach.

  - Potrzebujemy materiału zdjęciowego do akcji reklamowej - wyjaśnia Halina Szymańska. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół