• facebook
 • rss
 • Serce do Serca. Świdnica NSPJ

  xrt

  dodane 19.11.2014 11:36

  Po miesiącu nieobecności figura MB Fatimskiej znowu wróciła do biskupiego miasta.

  Z czym kojarzy się nawiedzenie Matki Bożej? W pamięci parafian ze świdnickiej wspólnoty, której patronuje Najświętsze Serce Pana Jezusa, będzie ono kojarzone z całą pewnością z przedstawieniem jakie przygotowała Irena Grodowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej w Świdnicy, z uczniami tej szkoły. Opowiedzieli oni o trojgu pastuszkach z Fatimy w sposób nietuzinkowy i wyjątkowy na tle tego wszystkiego, co do tej pory działo się podczas peregrynacji figury MB Fatimskiej. – Jest to opowieść tak sugestywna i poruszająca, że zdecydowaliśmy się, żeby pokazać ją raz jeszcze w ramach niedzielnej Mszy św. dla dzieci – mówi ks. Paweł Wróblewski, od niedawna proboszcz parafii pw. NSPJ w Świdnicy. 

  Duszpasterz mówi także o wysiłku organizacyjnym, który podjęła niewielka wspólnota w związku z godnym przygotowaniem nawiedzenia figury fatimskiej w parafii. – Już samo rozniesienie do wszystkich domów zaproszeń na rekolekcje peregrynacyjne było sporym wyzwaniem logistycznym – mówi. Warto jednak było podjąć się tego zadania, bo dzięki temu wszyscy, a nie tylko chodzący do kościoła, parafianie mieli szansę zapoznać się z programem rekolekcji i przeczytać jaki jest ich sens: "Orędzie Maryi można sprowadzić do ewangelicznego nakazu modlitwy i pokuty" - mogli przeczytać mieszkańcy świdnickich Kraszowic. 

  Figura Maryi z Fatimy wróciła do Świdnicy co skrzętnie wykorzystali mieszkańcy innych parafii, którzy chętnie brali udział w różnych punktach programu rekolekcji fatimskich. Pewną nowością podczas dni nawiedzenia jest film i prezentacja jakie są wyświetlane wieczorami. – Dzięki temu poznajemy bliżej zarówno historyczną Fatimę jak i współczesne jej oblicze – dodają rekolekcjoniści.

  Kraszowicka parafia jest ostatnią dekanatu Świdnica Wschód w której odbyły się rekolekcje fatimskie. Od 19 listopada figura peregrynuje w dekanacie Żarów. 

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 16 - 19 listopada  2014 r. Mszy św. powitania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Tomasz Łukawski OFM Conv; do Apostolstwa Rodzin Fatimskich przystąpiły 4 rodziny; w Księdze Intencji przybyło 29 wpisów; proboszcz: ks. Paweł Wróblewski; Maryję witali: Andrzej i Izabela Mikołowie

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół