• facebook
 • rss
 • Ilość wciąż raduje serce. Jaworzyna Śląska

  xrt

  dodane 24.11.2014 12:06

  Pierwsza parafia dekanatu żarowskiego zakończyła swoje fatimskie rekolekcje.

  Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Jaworzynie Śląskiej jest pierwszą w dekanacie żarowskim, która przyjmowała do siebie figurę MB Fatimskiej. – Jestem pod wielkim wrażeniem frekwencji – mówi proboszcz, ks. Janusz Stokłosa. – Nie ma jednak wątpliwości, że nie tylko jakość ale i ilość radują serce duszpasterza, a kiedy jedno idzie w parze z drugim, to już niczego więcej do szczęścia nie potrzeba - uśmiecha się. 

  W standardowy program rekolekcji bardzo dobrze wpisały się spotkania dla dzieci i młodzieży. Zaangażowała się w nie szkoła i to dało bardzo dobry rezultat. – Urzekli mnie ci młodzi swoim wyciszeniem i zdyscyplinowaniem – mówi o. Piotr Paradowski OFM Conv. – Bardzo chłonęli opowieść o bohaterstwie dzieci fatimskich o ich niezłomności i braku strachu przed konsekwencjami wierności Bogu i Matce Najświętszej – precyzuje a potem dodaje, że będzie pamiętał Jaworzynę z bardzo mocnego śpiewu, co jest zasługą tutejszego organisty. – I jeszcze jednego: ilości ludzi, którzy przychodzili na prywatną rozmowę albo polecali się modlitwie w specjalnych intencjach – dorzuca. 

  Swoje czuwania przy Maryi mieli także członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium i Żywego Różańca. Nie tylko mieszkańcy Jaworzyny ale także wsi filialnej, Pasiecznej, mieli okazję prosić Panią Fatimską o wstawiennictwo u Boga. 

  Przez cztery kolejne wieczory rekolekcyjne, parafian odwiedzał i z nimi się modlił bp Ignacy. 

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 19 - 23 listopada  2014 r. Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski OFM Conv; do Apostolstwa Rodzin Fatimskich przystąpiła 1 rodzina; w Księdze Intencji przybyły 102 wpisy; proboszcz: ks. Janusz Stokłosa wspierany przez wikariusza, ks. Krzysztofa Wereskiego; Maryję witały rodziny Kozioł i Bielat. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół