• facebook
 • rss
 • Było inaczej, bo u egzorcysty. Pichorowice

  xrt

  dodane 02.12.2014 12:09

  Peregrynacja to dobra szkoła modlitwy wytrwałej, usilnej i bezkompromisowej.

  To, że w parafii, w której proboszczem jest diecezjalny egzorcysta peregrynacyjne rekolekcje będą miały inny przebieg, było właściwie oczywiste. – Zaproponowałem o. Janowi, żeby przygotował nas do rekolekcji przez... rekolekcje – uśmiecha się ks. Stanisław Przerada, gdy mówi o swoim pomyśle, żeby już w piątek przed niedzielą powitania figury, parafianie mieli okazję do skupienia, rachunku sumienia i spowiedzi. – Jestem bowiem przekonany, że człowiek pojednany z Bogiem zupełnie inaczej otwiera się i przyjmuje Słowo Boże, Dobrą Nowinę od tego, który trwa wciąż w grzechowym uwikłaniu – wyjaśnia. 

  – Pomysł znakomity, pewnie trudny do zrealizowania w każdej parafii, ale jego wartość jest bezsprzeczna – ocenia o. Jan Grzywna OFM Conv, rekolekcjonista w Pichorowicach.

  Wykorzystano także fakt, że sobota była dobrym dniem do głoszenia nauki o sensie i wartości nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. 

  Poza tym podczas rekolekcji odprawiano Drogę Krzyżową z Matką Boską Bolesną - w ramach godziny miłosierdzia. 

  – W naszych czasach ludzie przezywają bardzo wiele lęków, doświadczają biedy materialnej i moralnej, żyją w konfliktach sumienia i z ludźmi – to zabiera pokój serca a wtedy zaczynają rodzić się wojny – dodaje proboszcz. – Dlatego pomysł na peregrynację figury fatimskiej i głoszenie dzięki temu orędzia z Fatimy, jest znakomity i bardzo na czasie – dodaje. – Ludzie z nadzieją mogą patrzeć w przyszłość, bo w swej codzienności nie są sami. 

  Parafianie bardzo gorliwie czuwali przy Maryi podczas jej pobytu w parafii. Przez całe nawiedzenie była możliwość modlitwy albo wspólnotowej albo indywidualnej i wielu korzystało z tego bardzo hojnie. A wpisy w księdze intencji dowodzą, że w ludziach jest wiele ufności wobec Maryi, siły jej wstawiennictwa i opieki. 

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 13 - 26 listopada  2014 r. Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFM Conv; do Apostolstwa Rodzin Fatimskich przystąpiła b.d; w Księdze Intencji przybyły 75 wpisów; proboszcz: ks. Stanisław Przerada; Maryję witali sołtysi z żonami: Edward Lasz z Pichorowic oraz Roman Kozak z Pielaszkowic. 

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół