• facebook
 • rss
 • Tony do wzięcia

  xrt

  dodane 05.12.2014 10:53

  Jeszcze kilka ton jabłek od polskich sadowników jest do wzięcia w Świdnicy przy kościele pw. Świętego Krzyża.

  – Daty się zbiegły, więc jest radość, że ten smaczny prezent dociera do potrzebujących właśnie teraz, w wigilię wspomnienia św. Mikołaja – mówi ks. Radosław Kisiel, który w tej chwili nadzoruje w Świdnicy wydawanie 20 ton jabłek.

  Każdy, kto uzna, że chciałby skorzystać z tej darowizny może przyjść na plac koło starego młyna, u początku ul. Westerplatte i wziąć tyle jabłek ile jest w stanie unieść. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów. 

  Caritas w ramach programu „Embargo”, rozprowadziła do tej pory 200 ton kapusty, 20 ton marchwi, 10 ton gruszek i 200 ton jabłek. W tej chwili parafie otrzymują kolejne transporty 200 ton jabłek.

  – Niestety są poważne problemy z programem żywnościowym PAED (Programme Europeen d'Aide aux plus Demunis – po polsku tłumaczonej jako Europejski Program Pomocy Żywnościowej). Obostrzenia związane z wejściem w kolejną edycję programu są absurdalne – mówi ks. Kisiel. – Wymagane są np. profesjonalne magazyny, zatrudnianie osób bez zapewnienia środków na ich utrzymanie, tworzenie klubów dla wykluczonych, obowiązuje zakaz korzystania z żywności programu PAED w jadłodajniach Caritas i inne, dlatego po negocjacjach zdecydowaliśmy się na przerwanie rozmów z dysponentami programu – mówi i zapowiada, że ubodzy nadal będą mogli liczyć na pomoc Caritas, np. w okresie świąt, gdy organizowane są wigilie dla ubogich (w Piławie Górnej, Wałbrzychu, Dzierżoniowie i Świdnicy) – W dwóch ostatnich z wymienionych miast, wigilie są 24 grudnia o 16.00 i przewodniczą im biskupi: Adam w Dzierżoniowie i Ignacy w Świdnicy – dodaje. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół