• facebook
  • rss
  • 25, 50 i 100 metrów - kto szybciej

    xrt

    dodane 15.12.2014 12:28

    I Mistrzostwa Dolnego Śląska Ministrantów i Lektorów w pływaniu odbyły się 13 grudnia na pływali Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie – „AQUARIUS”.

    13 grudnia w Bielawie na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się już po raz czwarty w diecezji świdnickiej a po raz pierwszy w skali metropolii wrocławskiej Mistrzostwa Dolnego Śląska Ministrantów i lektorów w Pływaniu. Organizatorami imprezy była Diecezja Świdnicka i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie. – Cel tego spotkanai jest jasny: promowanie zasad bezpiecznego pływania i popularyzacja pływania oraz propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego wśród ministrantów i lektorów – mówi ks. Krzysztof Ora, diecezjalny duszpasterz LSO.

    Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał  ks. Stanisław Chomiak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, Leszek Stróżyk, Przewodniczący Rady Miasta Bielawy oraz Ewa Zalewska, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

    – Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem – zapewnia ks. Łukasz Bankowski zajmujący się organizacją imprezy. – W sumie udział wzięło 60 ministrantów i lektorów z 12 parafii metropolii wrocławskiej: św. Jacka w Legnicy, św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy, Matki Bożej Królowej Pokoju w Polanicy Zdrój, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupiec, św. Jerzego w Wałbrzychu, św. Andrzeja Boboli w Świdnicy, Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku, Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzych, Bożego Ciała w Bielawie, Ducha Świętego w Bielawie, Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

    Rywalizowano w 8 konkurencjach. Wynik (miejsce, nazwisko i imię, czas, parafia)

    KONKURENCJA NR 1 - 25m stylem grzbietowym, rocznik 2006  i 2005

    I TYMOTEUSZ JAŚKÓW, 21,66, parafia  p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Świdnicy; II MAKSYMILIAN SIODŁAK, 24,28, parafia  p.w. Świętego Jerzego  w Wałbrzychu; III JAKUB PLISZKA, 25,32, parafia  p.w. Bożego Ciała w Bielawie.

    KONKURENCJA NR 2 - 50m stylem grzbietowym, rocznik 2004, 2003, 2002

    I SZYMON KOSTUSIAK, 0:38,50, parafia p.w.  Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój; II JAKUB KUKURYK, 0:46,03, parafia p.w.  Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie; III HUBERT GAŁĘSKI, 0:46,31, Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku. 

    KONKURENCJA NR 3 - 100m stylem grzbietowym, rocznik 2001, 2000, 1999

    I KAMIL KAŹMIERCZAK, 1:42,96, Parafia p.w.  Matki Bożej Królowej Polski w Polanicy Zdrój; II MICHAŁ BANASZAK, 1:35,54, Parafia p.w.  Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzych; III ŁUKASZ ŁYŻWA, 1:42,96, parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

    KONKURENCJA NR 4 – 100m stylem grzbietowym, rocznik 1998, 1997, 1996

    I KAROL DUBANIEWICZ, 1:20,80, parafia  p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój; II JAKUB KOCZOT, 1:25,16, parafia  p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój, III JĘDRZEJ ŚWIERCZYŃSKI, 1:37,91, Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

    KONKURENCJA NR 5 - 25m stylem dowolnym, rocznik 2006, 2005

    I JAKUB PLISZKA, 0:22,88, parafia p.w. Bożego Ciała w Bielawie; II TYMOTEUSZ JAŚKÓW, 0:23,25   Parafia  p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Świdnicy, III MAKSYMILIAN SIODŁAK, 0:27,78, parafia  p.w. Świętego Jerzego  w Wałbrzychu.

    KONKURENCJA NR 6 - 50m stylem dowolnym, rocznik 2004, 2003, 2002

    I SZYMON KOSTUSIAK, 0:33,89, Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój; II MICHAŁ DUBANIEWICZ, 0:38,04, parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Wałbrzychu, III KORDIAN STRAMEK, 0:38,22, parafia  p.w. Stanisława i Wacława w Świdnicy.

    KONKURENCJA NR 7 - 100m stylem dowolnym, rocznik 2001, 2000, 1999

    I KAMIL KAŹMIERCZAK,  1:16,46, parafia p.w.  Matki Bożej Królowej Polski w Polanicy Zdrój; II MICHAŁ BANASZAK, 1:20,08,  parafia p.w.  Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu; III RAFAŁ ŹRÓLAK, 1:40,21, parafia p.w.  Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

    KONKURENCJA NR 8 - 100m stylem dowolnym rocznik 1998, 1997, 1996

    I KAROL DUBANIEWICZ, 1:09,50, parafia  p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój, II JAKUB KOCZOT, 1:19,83, parafia  p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój, III JAKUB KAZIMIERSKI, 1:25,72, parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku.

                                                   

    KLASYFIKACJA GENERALNA

     I  miejsce - parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój (33 pkt)

     II miejsce - parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Polanicy Zdrój (12 pkt)

     III miejsce - parafia p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Świdnicy (9 pkt).

    Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Wręczenie pamiątkowych medali za miejsca na podium oraz pamiątkowych dyplomów za udział przypadło w udziale Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ewie Zalewskiej oraz diecezjalnemu duszpasterzowi ministrantów ks.Krzysztofowi  Ora.

    Puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miasta Bielawa za miejsce I w KLASYFIKACJI GENERALNEJ otrzymała  parafia p.w Św. Katarzyny  Aleksandryjskiej w Kudowie Zdrój.                                                

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół