• facebook
 • rss
 • Jesteście własnością Pana!

  xrt

  dodane 20.12.2014 11:37

  20 grudnia w katedrze odbyła się diecezjalna inauguracja Roku Życia Konsekrowanego.

  Delegacje 24 zgromadzeń żeńskich z 57 domów zakonnych oraz 11 zgromadzeń męskich z 20 domów zakonnych znajdujących się na terenie diecezji wzięły udział w uroczystej inauguracji Roku Życia Konsekrowanego. 20 grudnia bp Ignacy Dec szczególnie serdecznie mówił do zebranych w katedrze sióstr zakonnych, konsekrowanych dziewic i wdowy oraz braci i ojców zakonnych o misji jaką mają do spełnienia w Kościele. 

  W homilii biskup zauważył, że Maryja była pierwszym mieszkaniem Syna Bożego, potem przez narodzenie zamieszkał na świecie a dziś mieszka w Kościele a szczególnie w Najświętszym Sakramencie.– Jednak Bóg chce mieszkać dzisiaj przede wszystkim w człowieku, chce mieć swoje mieszkanie w nas – zapewniał a potem rozwijał swoją myśl:

  Hierarcha zostawił konsekrowanym cztery wskazówki, w jaki sposób powinni przeżywać ten szczególny rok. Po pierwsze ma to być czas wdzięczności za powołanie – Pan objął was w posiadanie i oddał na służbę świata i Kościoła – mówił biskup. – Jesteście niezykle cenni zarówno dla świata jak i dla Kościoła.

  Po drugie wezwał konsekrowanych do pokornej dumy z tego kim są. – Ceńcie sobie życie według rad ewangelicznych! Dzięki wam Kościół jest bogatszy i silniejszy! – zapewniał i podkreślał rolę stroju duchownego jako widocznego znaku panowania Boga. – Habity na ulicach ocieplają nasze wioski i miasta. Wnoszą obecność Królestwa Bożego, tu i teraz – argumentował.

  Po trzecie biskup prosił o docenienie osób starszych i szczególną troskę o nie. Mówił, zwracając się bezpośrednio do nich:

  Na koniec apelował, by w kłopotach, kryzysach i próbach wiary konsekrowani powierzali się Bogu, bo skoro On ich wybrał, to swej miłości jest wierny i się z niej nie wycofuje. 

  Po Mszy św. wszyscy spotkali się w kurialnej auli, gdzie wysłuchali konferencji ascetycznej oraz złożyli sobie świąteczne życzenia. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół