• facebook
 • rss
 • Podwójna motywacja. Żarów

  xrt

  dodane 20.12.2014 12:08

  Znają dobrze nabożeństwo fatimskie, pewnie dlatego wiedzieli czego można się spodziewać.

  Bogato wystrojony kościół to tylko zapowiedź i znak tego, jak serdecznie wierni przyjmowali w Żarowie Maryję w znaku figury fatimskiej. Proboszcz, ks. Piotr Ważydrąg nie krył zadowolenia z frekwencji na poszczególnych nabożeństwach. Ważne było tym bardziej, że nawiedzenie stało się okazją do wygłoszenia rekolekcji adwentowych. 

  Przy Maryi nie brakowało także dzieci. Przez trzy kolejne dni gimnazjaliści mieli swoje nauki poświęcone orędziu fatimskiemu. Głoszone ono było najpierw w ramach nabożeństwa Słowa Bożego, następnie nabożeństwa pokutnego a na końcu w trakcie Mszy św. Okres przedświąteczny sprzyjał także frekwencji podczas spowiedzi rekolekcyjnej. 

  Do Żarowa chętnie zaglądali na niektóre nabożeństwa także mieszkańcy okolicznych parafii. – Ludzie garną się do Matki. Czują więź, którą odwzorowują z relacji ze swymi ziemskimi matkami – zauważa proboszcz. – Osobiście bardzo mocno przeżyłem obrzęd błogosławieństwa dzieci i małżeństw. To przecież dzisiaj tak bardzo zagrożone i atakowane grupy – dodawał.

  W parafii przez cały rok każdego 13 miesiąca organizowane są nabożeństwa fatimskie oraz obchodzona jest według wskazówek Maryi pierwsza sobota miesiąca. 

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 14 -17 grudnia 2014. Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski OFM Conv; proboszcz: ks. Piotr Ważydrąg, którego w pracy duszpasterskiej wspierają wikariusze: ks. Jakub Górski i ks. Rafał Szuba oraz rezydent, ks. Zenon Ochel; Maryję witali: Leszek Michalak, burmistrz oraz rodzina Górków, Aleksandra i Paweł z dziećmi Maksymilianem i Zosią. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół