• facebook
 • rss
 • Piernikowe gwiazdy w garści

  xrt

  dodane 20.12.2014 12:51

  Kolędnicy, życzenia, biskupia przyśpiewka i serdeczny klimat – na to zawsze można liczyć podczas spotkania opłatkowego w Gminie Świdnica.

  Lista gości tego spotkania opłatkowego samorządowców jest z roku na rok dłuższa. Gospodyni Gminy Świdnica, wybrana po raz czwarty na Wójta Gminy, Teresa Mazurek, cieszy się bowiem uznaniem i szacunkiem wielu samorządowców w regionie oraz tych, którzy z nią współpracują w realizacji różnych przedsięwzięć zarówno gospodarczych jak i społecznych i kulturalnych.

  18 grudnia w sali obrad Rady Gminy Świdnica stawili się m.in. bp Ignacy Dec, któremu towarzyszyli proboszczowie parafii leżących na terenie gminy, posłanka Izabela Mrzygłodzka i senator Wiesław Kilian, Jerzy Ignaszak, zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu szefowie samorządów z terenu powiatu świdnickiego z nowym starostą, Piotrem Fedorowiczem na czele, ale także dyrektorzy lokalnych instytucji, m.in. Tadeusz Kotlarski, dyrektor Powiatowego Urzędu pracy czy Dorota Kamińska, kierownik Inspektoratu ZUS w Świdnicy oraz Ewa Sakowska, kierownik KRUS w Świdnicy.  

  Na spotkaniu u swojej wójt nie mogło zabraknąć sołtysów oraz dyrektorów gminnych szkół. – Jest nam niezmiernie miło powitać komendantów, naczelników, prezesów i dyrektorów instytucji państwowych, przedstawicieli firm, kancelarii notarialnych, kombatantów i instytucji prywatnych na co dzień współpracujących z Urzędem Gminy Świdnica – podsumowywał litanię nazwisk Janusz Waligóra, prowadzący spotkanie. 

  Szczególnym smaczkiem tego opłatka jest przyśpiewka, którą co roku pisze i wykonuje na cześć gospodyni bp Ignacy Dec. W tym roku brzmiała ona tak. 

  Co jeszcze? Suto zastawiony stół (dzieło SP w Lutomi Dolnej), niezwykłe wykonanie kolęd przez pracownicę Urzędu Gminy, Małgorzatę Wilk, uczestniczkę programu X Factor oraz sympatyczni kolędnicy ze świetlicy w Burkatowie, których przygotowała Teresa Kmera przy współpracy Lidii Sajdak i Czesława Kmery.

  W swoich życzeniach Teresa Mazurek podkreślała wagę pokoju na świecie a bp Ignacy Dec apelował o głębokie i prawdziwie ewangeliczne rozumienie i przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego. 

  Na koniec, zgodnie ze zwyczajem gospodarzy, każdy z gości otrzymał piernikowe gwiazdy na pamiątkę spotkania. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół