• facebook
 • rss
 • Nie zapomnimy tego biskupowi

  xrt

  dodane 25.12.2014 09:02

  Po raz dziesiąty bp Ignacy Dec zasiadł do wieczerzy wigilijnej przygotowanej przez Caritas Diecezji Świdnickiej.

  Biskup Adam Bałabuch spożył wigilię z ubogimi w Dzierżoniowie, natomiast bp Ignacy Dec odwiedził podopiecznych Caritas ze Świdnicy. To już tradycja, że 24 grudnia biskupi odwiedzają wigilie organizowane przez diecezjalną Caritas. – Co warte podkreślenia jako jedni z nielicznych zapraszamy potrzebujących do wigilijnego stołu dokładnie 24 grudnia - zaznacza ks. Radosław Kisiel, dyrektor diecezjalnej Caritas. – Jest to możliwe dzięki mobilizacji naszych pracowników i ich zaangażowaniu. Dziękuję im za tę postawę bardzo serdecznie – dodaje. 

  W Świdnicy z biskupem do wigilijnego posiłku zasiadło koło pięćdziesięciu ubogich i samotnych. Byli to przede wszystkim mężczyźni korzystający z jadłodajni prowadzonej przez Caritas. Spotkali się w Godzinie Miłosierdzia, żeby przekonać się, że nie są zapomniani przez Kościół, także w ten wyjątkowy czas.  

  Biskup wykorzystał okazję i zanim złożył życzenia wygłosił krótką katechezę o Wcieleniu Syna Bożego, bliskości Boga i Jego szczególnym podejściu do świata, w którym wybiera i staje po stronie ubogich, biednych, marginalizowanych i pomijanych przez społeczeństwo. – Możecie na Niego liczyć, jest blisko Waszej codzienności, jest zaangażowany w wasze życie, dlatego warto zabrać Go do swojej codzienności. Nie zostawiajcie Go w stajence, On chce mieć swoje miejsce w waszym życiu, w waszej codzienności. Byście nie musieli się państwo wyrzekać nadziei, byście nie cierpieli tak dotkliwie z powodu opuszczenia i samotności – mówił. 

  Po życzeniach było wspólne kolędowanie. – Dziękujemy, że biskup jest z nami. Piękne to jest i ważne. Nie zapomnimy o tym i życzymy, żeby Bóg błogosławił biskupowi i temu, co on robi – odpowiedział spontanicznie na biskupie życzenia jeden z uczestników wigilii. 

  Po posiłku każdy z jego uczestników otrzymał także paczkę żywnościową.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół