• facebook
 • rss
 • Gest wsparcia

  xrt

  dodane 28.12.2014 10:05

  Im słabsza rodzina, tym bardziej trzeba jej pomagać. Zajmują się tym doradcy życia rodzinnego, psychologowie, pedagodzy, terapeuci, prawnicy, logopedzi i duszpasterze pracujący w poradniach rodzinnych.

  – Nie mam wątpliwości, że ta inicjatywa jest warta wsparcia – zapewnia bp Ignacy Dec komentując przykościelną zbiórkę na rzecz działających w diecezji poradni życia rodzinnego.

  Od roku Diecezjalna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna w Świdnicy służy bezpłatną pomocą nie tylko mieszkańcom miasta i powiatu, ale także wszystkim, którzy się do niej zgłoszą. Korzystają z niej osoby, które borykają się z różnego rodzaju problemami małżeńskimi, wychowawczymi i rodzinnymi.

  Wśród specjalistów służących pomocą są: psychologowie, pedagog, prawnik, duszpasterz, doradca życia rodzinnego oraz logopeda.

  – Prowadzimy także punkt konsultacyjny dotyczący adopcji. Dotąd w poradni odbyło się ok. 400 bezpłatnych wizyt. Poradnia cieszy się więc dużym zainteresowaniem – mówi Anna Dziadkowiec, dyrektor poradni.

  Diecezjalna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna funkcjonuje dzięki dofinansowaniu przez lokalne samorządy (Miasta Świdnica, Gminy Świdnica i Żarowa). Uzyskane fundusze są przeznaczone na skromne wynagrodzenie pracy specjalistów

  – Natomiast swego fundusz jaki powstaje dzięki zbiórce przykościelnej w Niedzielę Świętej Rodziny, dałby nam możliwość rozwoju i to zarówno bazy materialnej (meble, artykuły biurowe, pomoce dydaktyczne) jak i przede wszystkim oferty dla potrzebujących wsparcia (warsztaty, szkolenia, grupy terapeutyczne) – wylicza dyrektor.

  – Dotychczasowa praca poradni przynosi wiele dobrych owoców. Z uwagi na rosnącą liczbę osób zainteresowanych korzystaniem z naszej placówki, bardzo nam zależy na dalszym jej funkcjonowaniu i rozwoju – zapewnia.

  Fundusz z Niedzieli Świętej Rodziny wspierać będzie wszystkie poradnie działające na terenie diecezji. – Jest to także ważny gest wsparcia duszpasterstwa rodzin, na co papież Franciszek kładzie bardzo mocny nacisk – dodaje Anna Dziadkowiec. 

   
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół