• facebook
 • rss
 • Kolęda z wysokości

  xrt

  dodane 30.12.2014 10:57

  Od 20 lat zachwycają swoją interpretacją kolęd i pastorałek. Imponują umuzykalnieniem i świadectwem wiary. W sobotę zagrają w katedrze.

  Dzięki bp. Ignacemu Decowi oraz Fundacji Wolność i Demokracja oraz przy współudziale Świdnickiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miasta Świdnica w najbliższą sobotę, 3 stycznia o 19.00 w katedrze zagra rodzina Pospieszalskich. Wystąpią o 19.00 z repertuarem kolęd i pastorałek. Zapowiada się niezapomniany wieczór. Wstęp wolny.

  Pospieszalscy to jedna z najbardziej znanych muzycznych rodzin. Dwa pokolenia muzyków, raz do roku, około Bożego Narodzenia, występują wspólnie, tworząc orkiestrę złożoną z 14 osób o tym samym nazwisku.

  Kiedy 20 lat temu postanowili utrwalić rodzinne kolędowanie na płycie, oryginalność aranżacji sprawiła, że program był kilkakrotnie rejestrowany dla TVP, a kolędy z tego krążka weszły na stałe do świątecznego repertuaru stacji radiowych.

  Zagrali wiele koncertów, zapraszając do współpracy inne muzyczne rodziny - Steczkowskich, Sojków i Trebuniów.  Przed laty to właśnie na ich koncertach debiutował góralski kwartet, znany obecnie jako Zakopower. Dziś Pospieszalscy nadal grają z dziećmi, ale tamte małe chłopaki to już zawodowi muzycy, grający na równi z rodzicami w z najróżniejszych zespołach - m.in.: Michał Urbaniak, Arka Noego, Voo Voo, Deus Meus, 2Tm,23, Zakopower, Transkapela, New Life M, Raz Dwa Trzy, Dzieci z Brodą, Daga Dana, Bester Quartet, Janusz Prusinowski Trio, Adam Strug, Wojciech Mazolewski, teatr Gardzienice, Kapelanka.

  Większość opanowała grę na kilku instrumentach, stąd raz gra orkiestra dęta, za chwilkę jazzowy band, a potem orkiestra kameralna. Najpiękniejsze pastorałki i kolędy zabrzmią w autorskich opracowaniach, od wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe klimaty, do żywiołowych jazzowych i rockowych aranżacji.   

  Pospieszalscy w składzie:
  Basia - skrzypce, śpiew
  Lidia - śpiew, bebenek
  Natalia - flet, śpiew
  Paulina (Pola) - flet, śpiew
  Franek - kontrabas, gitara basowa, śpiew
  Janek - gitara, kontrabas, śpiew
  Karol - gitara, altówka, trąbka, tuba, śpiew
  Łukasz - fortepian, klawisze, śpiew
  Marcin - skrzypce, kontrabas, gitara basowa, cymbały, fortepian, śpiew
  Mateusz - saksofony, flet, klarnet basowy, akordeon, klawisze, śpiew
  Marek - saksofon, klarnet, śpiew
  Mikołaj - kontrabas, gitara basowa, skrzypce, śpiew
  Nikodem - perkusja, śpiew
  Szczepan - trąbka, śpiew

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół