• facebook
 • rss
 • Rekordowa frekwencja

  xrt

  dodane 08.01.2015 15:33

  Świdnicki Ośrodek Kultury po raz 23. zaprasza do kolędowych wzruszeń i refleksji nad tajemnicą Wcielenia i Narodzenia Pańskiego.

  XXIII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych rozpoczął się 8 stycznia. Do konkursu zgłosiło się aż 31 zespołów, co w historii przeglądu jest rekordem. 

  Zespoły występujące na deskach sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury ocenia jury w składzie: Kazimiera Momot (przewodnicząca jury i pomysłodawczyni przeglądu), Małgorzata Branicka (była dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury), Tadeusz Szarwaryn (pedagog, muzyk, autor piosenek), ks. Roman Tomaszczuk. 

  W bloku dopołudniowym wystąpili mali artyści z następujących placówek edukacyjnych:

  Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy

  Grupy "Pszczółki" i "Skrzaty” (38 osób) przedstawiły jasełka pt. "Historię Bożego Narodzenia opowiem wam”; opiekunowie: Katarzyna Gacek, Ilona Mikulec.

  Przedszkole "Wesoła Piątka” w Świdnicy

  Spektakl jasełkowy nosił tytuł "Miłość jest w nas”. Opiekunowie: Barbara Łyszczarz, Mieczysława Ołdak, Ewelina Bartosiewicz.

  Przedszkole Artystyczne "Bajkowy Domek" w Świdnicy

  Prezentacja jasełkowa pt. "Pójdźmy wszyscy do stajenki”; wystąpiły dzieci w wieku od trzech i pół do czterech lat. Opiekun: Beata Młot.

  Przedszkole Miejskie nr 6 w Świdnicy

  Jasełka oparte o tradycje Księstwa Świdnicko-Jaworskiego oraz regionu dolnośląskiego pt. "Ślężańskie jasełka”; wystąpiły dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dodatkowo dzieci zastosowały język migowy w pastorałce. Opiekunowie: Aleksandra Witkowska, Małgorzata Sposób, Barbara Ziębicka, Wanda Łynko, Lidia Bojnowska, Ewa Oses, Małgorzata Domarecka, Alina Stefanik, Grażyna Pietrzak, Dorota Lempart, Bogumiła Zarzycka.

  Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy

  "Kolędnicy-wędrownicy" to tytuł spektaklu kolędniczego. Scenariusz został opracowany na podstawie różnorodnych tekstów kolędniczych i pomysłów własnych. W prezentacji wzięli udział uczniowie z klasy pierwszej, piątej oraz po jednym uczniu z klas: trzeciej i szóstej. Opiekun grupy: Renta Borek, nauczyciele wspomagający: Alicja Wolska, Magdalena Jęczmień.

  XXIII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych trwać będzie jeszcze: 9, 13 i 14 stycznia. Finał zaplanowano na 15 stycznia. Wstęp na prezentacje wolny. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół