• facebook
 • rss
 • Otwórzcie oczy! - prezesi

  xrt

  dodane 11.01.2015 13:33

  To jedna z najdłużej trwających tradycji świdnickiego Kościoła - spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium.

  To jedna z najstarszych tradycji świdnickiego Kościoła. - Od samego początku, odkąd powstało w Świdnicy seminarium duchowne i Towarzystwo Przyjaciół Seminarium, zapraszaliśmy w okresie bożonarodzeniowym prezesów parafialnych kół TPS do nas - mówił 11 stycznia ks. Tadeusz Chlipała w słowie do członków TPS, alumnów i studentów świeckich, oczekując na rozpoczęcie przedstawienia o Eucharystii w wykonaniu teatralnej grupy ewangelizacyjnej z parafii pw. św. Brata Alberta w Świebodzicach. 

  Przedstawienie oparte na widzeniach boliwijskiej mistyczki, Cataliny Rivas pomaga zrozumieć niezwykłą tajemnicę, jaką jest Najświętsza Ofiara.

  Więc kiedy na początku jeden z reżyserów poprosił, by z powodów technicznych widzowie na chwilę zamknęli oczy, by w tym czasie aktorzy mogli zająć swoje pozycje, prośba o otwarcie oczu stała się znakomitym komentarzem do uważnego uczestniczenia w spektaklu, właśnie po to, żeby wzrok wiary przeniknął eucharystyczną tajemnicę i na tyle, na ile to możliwe, przyjął niezwykły dar obecności Boga. 

  W przedstawieniu zagrali m.in. uczniowie Publicznego Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach oraz członkowie różnych grup parafialnych, w sumie 40 osób.

  Reżyserami spektaklu są: Ryszard Kramarz i Zbigniew Janaś. W roli Cataliny Rivas wystąpiła Grażyna Pantal, Maryję zagrała Angelika Górczak, Jezusa - Sławek Gucwa, Arcybiskupa - Zdzisław Pantal, Kapłanów: Mirosław Myjak i Piotr Hola. 

  Scenografię i kostiumy przygotowali: Mirosława Rychlicka, Maria Smusz i Władysław Matkowski. 

  "Tajemnica Eucharystii" to nie jedyna atrakcja przygotowana dla prezesów. Mieli oni bowiem okazję także obejrzeć kleryckie jasełka i pokolędować wspólnie w seminaryjnym refektarzu. 

  Całe spotkanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył ks. Dominik Ostrowski, wicerektor. Homilię wygłosił ks. Mirosław Rakoczy, ojciec duchowny. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół