• facebook
 • rss
 • Tego nie wolno było przegapić

  xrt

  dodane 13.01.2015 23:15

  Zmobilizować licealistów do śpiewania albo ułożyć wierszem całą opowieść wigilijną i połączyć ją z obrzędami ludowymi - to nie lada wyczyn.

  Popołudniowy blok prezentacji w ramach XXIII Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych to dwa bardzo ważne i nowatorskie przedstawienia zasługujące na wyróżnienie spośród wszystkich dotychczasowych. 

  Pierwsze to opowieść o najważniejszych narodzinach w dziejach świata w interpretacji uczniów I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Zespół Kasprowiczanie przedstawił jasełka w formie musicalu "A słowo ciałem się stało…”

  - Prezentacja powstała w oparciu o autorski scenariusz uczennicy I LO Agaty Prypin - mówiła we wprowadzeniu Halina Szymańska. - W spektaklu występuje szkolny chór pod przewodnictwem Anity Kwiecień, a wykorzystana muzyka pochodzi z polskich kolęd - dopowiadała.

  Drugie przedstawienie tego popołudnia to dzieło uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy. Zespół przygotował spektakl pt. "Betlejem - ubogi dom chleba”.

  - W naszych poszukiwaniach jasełkowo-herodowych trafiliśmy do Betlejem - ubogiego domu chleba, bo tam przecież wszystko się zaczęło - wyjaśnia Małgorzata Kowalska, autorka scenariusza. - Inspiracją do spektaklu jest niezwykła, maryjna kolęda, a właściwie jej dwie wersje. Stajemy każdego dnia przed wieloma wyborami i często wybieramy po swojemu.

  - A Bóg? Co nam proponuje? Czy warto mu zaufać? Na te i inne pytania uczniowie SP nr 1 będą starać się opowiedzieć w swoim przedstawieniu - zachęcała do refleksji Halina Szymańska. 

  Przegląd trwa jeszcze dwa dni jednak tylko 14 stycznia do południa jest część konkursowa. Na 15 stycznia zaplanowano bowiem ogłoszenie wyników i występ galowy zamykający tegoroczną edycję przeglądu. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół