• facebook
 • rss
 • Zostań wolontariuszem ŚDM

  dodane 04.01.2015 10:55

  Każdy może włączyć się w organizację Światowych Dni Młodzieży, m.in. poprzez wolontariat diecezjalny, akcyjny i parafialny.

  Każdy może włączyć się w organizację Światowych Dni Młodzieży, m.in. poprzez wolontariat:

  • diecezjalny- czyli stała pomoc w przygotowaniu Dni w Diecezji, Peregrynacji symboli ŚDM oraz akcji związanych z ŚDM. Możliwa jest współpraca na wielu płaszczyznach w jednym z departamentów: Formacji i Ewangelizacji, Promocji i Informacji, Finansowym, Logistycznym, Programowym.
  • akcyjny- jest to okazyjna pomoc w czasie organizowania większych akcji takich jak Forum Młodych, Peregrynacja znaków ŚDM czy też samych „Dni w Diecezji”;
  • parafialny –Organizowanie wraz ze swoją parafią pobytu tych młodych którzy zdecydują się przyjechać na Lubelszczyznę w 2016 roku. Pomożesz zorganizować im czas, stworzyć happeningi przygotować czuwania i medytacje.

  W ramach przygotowań do ŚDM istnieje też:

  • Bilet dla Brata –ogólnopolska akcja mająca na celu dofinansowanie udziału młodych w ŚDM z 13 wschodnich krajów. Więcej informacji o możliwości wsparcia na stronie www.biletdlabrata.pl
  • L4 – sposób włączenie osób chorych, poprzez ofiarowanie swojego cierpienia oraz modlitwy w intencji ŚDM.

  Istnieją dwa sposoby włączenia się w organizację ŚDM 2016 w Diecezji Świdnickiej :

  I. WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

  Organizacja Światowych Dni Młodzieży to szeroki wachlarz działań i inicjatyw. Ich pomyślna realizacja zależy w dużej mierze od właściwego dostosowania konkretnych przedsięwzięć do Twoich preferencji i kwalifikacji.

  Dlatego pierwszym krokiem do włączenia się do społeczności wolontariuszy jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego

  Udzielając informacji o stopniu znajomości języków obcych, przekazujesz nam ważną informację na temat roli, jaką możesz odegrać w komunikacji w międzynarodowym środowisku.

  Znajomość Twoich motywacji, daje nam możliwość zaproponowania Ci zadań, które będą odpowiadały realizacji celów zarówno ŚDM jak i Twoich osobistych.

  Już na wstępnym etapie możesz zadeklarować obszar preferowanych działań, zarówno terytorialny (parafia, dekanat, archidiecezja) jak i merytoryczny (np. marketing czy logistyka).

  Informacja dotycząca Twojej dyspozycyjności daje nam możliwość organizacji działań w sposób, który będzie odpowiadał Twoim możliwościom.

  Chętnie poznamy Twoje zainteresowania – takie dane mogą okazać się bezcenne przy wyznaczaniu trudnych bądź nietypowych zadań. Przede wszystkim będą mogły przyczynić się do tego, żeby czas spędzony na organizacji ŚDM był dla Ciebie twórczy i rozwijający.

  II. PRZYCHODZĄC NA SPOTKANIA REKRUTACYJNE

   

  Kontakt:
  Koordynator ŚDM Diecezji Świdnickiej  - Ksiądz Paweł Łabuda
  tel. 691845829     kontakt@sdmswidnica.pl

  Joanna Kuriata - odpowiedzialna za wszelkie informacje dotyczące wolontariatu

  e-mail: sdm2016diecezjaswidnicka@gmail.com

   

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  przewiń w dół