• facebook
 • rss
 • Młodzi na rekolekcjach

  Mirosław Jarosz

  dodane 10.02.2015 00:12

  Co powinienem robić w życiu? Dokąd i którędy pójść? Przez trzy dni dorastający chłopcy szukali odpowiedzi na te i podobne pytania.

  Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej oraz Duszpasterstwo Powołań od początku istnienia diecezji świdnickiej organizują rekolekcje o charakterze powołaniowym dla młodzieży. W tym roku w dniach od 6 do 8 lutego uczestniczyło w nich prawie 100 chłopców. Tradycyjnie podzielono ich na dwie grupy wiekowe. W budynku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej przebywało ponad 50 uczniów szkół średnich i studentów. Gimnazjaliści spotkali się w Domu Rekolekcyjnym Caritas w Zagórzu Śląskim (dziewczęta swoje rekolekcje miały tydzień wcześniej w domu Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa w Wilkanowie).

  Powołaniowy charakter rekolekcji oznacza, że młodzież musi poszukać odpowiedzi na kluczowe pytania dla wyboru swojej drogi życia.

  – To są bardzo istotne spotkania dla tych młodych ludzi – wyjaśnia bp Adam Bałabuch, który spotkał się z uczestnikami rekolekcji i odprawił dla nich Eucharystię. – Na pewno pomagają w jakiś sposób formować swoje sumienie, relację z Bogiem. Dzisiaj jest w świecie wiele zamętu dotyczącego systemu wartości. Promowany wśród młodzieży jest nieewangeliczny styl życia. Dlatego tak ważne jest by mieli oni okazję zatrzymać się i zastanowić nad swoją życiową drogą. Odnowić więź z Chrystusem i system wartości ewangelicznych, by mogli poczuć się mocniejsi w walce z tym co próbuje ich ściągnąć z bożej drogi.

  – Organizując te rekolekcje chcemy jednak przede wszystkim, by ci młodzi ludzie zbliżyli się do Boga i w bliskości z Nim odkryli swoje powołanie – dodaje ks. Krzysztof Iwaniszyn, Ojciec Duchowny WSD i Diecezjalny Moderator Duszpasterstwa Powołań. – Niezależnie czy będzie to powołanie do życia w małżeństwie czy kapłaństwie. Ważne by oni sami odkryli to powołanie i byli szczęśliwi. Bo człowiek tylko wtedy jest szczęśliwy, gdy wypełnia wolę Boga.

  Obecnie bardzo ważną rolę w Ewangelizowaniu odgrywają świadectwa ludzi, którzy doświadczyli działania i miłości Boga. Ludzi, którzy chcą się tym doświadczeniem dzielić z innymi. W tym roku takimi świadkami były osoby z grupy teatralno-ewangelizacyjnej ze Świebodzic, oraz ks. Jakub Bartczak z Wrocławia, bardziej znany jako ksiądz śpiewający hip-hop.

  Więcej o rekolekcjach powołaniowych w najbliższym numerze Gościa Świdnickiego

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół