• facebook
 • rss
 • Biało-niebieska Msza św.

  xms

  dodane 17.02.2015 18:50

  Ta Msza św. była dla wspólnoty parafii św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu na Białym Kamieniu dniem historycznym. Po raz pierwszy bowiem została odprawiona Eucharystia w intencji Klubu Sportowego Górnik Wałbrzych.

  Co ciekawe, to sam zarząd klubu z trenerem i piłkarzami zwrócili się do proboszcza ks. Mariana Kujawskiego z taką inicjatywą.

  Obecny sezon dla drugoligowych piłkarzy będzie bardzo trudny. Już samo utrzymanie się w drugiej lidzie będzie wielkim sukcesem. – Bynajmniej nie chodzi nam o działanie według starego powiedzenia, że kiedy trwoga to do Boga – mówi prezes klubu, Tomasz Jakacki. – Inicjatywa Mszy św. w intencji klubu sportowego nie jest czymś niezwykłym. Szczycą się tym najlepsze drużyny ekstraklasy. Przykładu bowiem nie bierze się z ligi podwórkowej, ale od najlepszych drużyn, a przecież świetlana przeszłość naszego zespołu nie musi być tylko historią.

  Mszy św. przewodniczył ks. Józef Borowski z Legnicy. Homilię okolicznościową wygłosił wieloletni kibic KS Górnika Wałbrzych ks. kanonik Roman Raczak, dziekan dekanatu Jawor. Zaznaczył w niej, że marzy o wielkich sukcesach, które niegdyś budowały dumne serca wałbrzyszan. Wskazał jednocześnie na małych ministrantów, którzy na Mszy św. służyli w biało-niebieskich szalikach, jako na tych, którzy są przyszłością piłki nożnej. – Nie odmawiajcie im autografów, ale jeśli chcecie mieć godnych następców, godnie ich też potraktujcie – pouczał obecnych na Mszy św. piłkarzy ks. Raczak.

   Po Mszy św. sportowcy, zgodnie z zaleceniem kapłana, rozdali ministrantom autografy.

  Prezes Tomasz Jakacki poprosił także, by taka Msza święta odbywała się systematycznie na początku i na końcu sezonu. Wystosował też oficjalną prośbę do proboszcza parafii św. Jerzego i MB Różańcowej, ks. Mariana Kujawskiego, by ten został kapelanem Klubu Sportowego Górnik Wałbrzych oraz dopełnił wszelkich formalności związanych z załatwieniem tej sprawy od strony urzędowej. – O zwyczaj posiadania kapelana dbają przecież najlepsze światowe i krajowe zespoły piłkarskie, a nasz Klub mając nowego trenera przybyłego z Ekstraklasy, chce do takich należeć – podsumowuje prezes KS Górnik Wałbrzych.

  Trener Jerzy Cyrak jest doświadczonym selekcjonerem i wymagającym piłkarzem. – Swoją karierę rozpoczynałem w Górniku Wałbrzych i chcę tutaj oddać swój zapał –  tłumaczy Cyrak.

  Wartym podkreślenia jest fakt, że nowy trener nigdy nie lekceważy obecności Boga w życiu sportowców, dlatego przed każdym meczem prosi Boga na Mszy św. o potrzebne łaski dla nich i powierzonej mu drużyny.  Wszyscy obecni na Mszy św. ufają, że nowy sezon przyniesie biało-niebieskimi nowy blask historycznej chwały.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół