• facebook
 • rss
 • Z otwartym sercem. Goczałków

  EM/mj

  dodane 23.02.2015 14:24

  Od 8 do 11 lutego 2015 parafia Chrystusa Króla w Goczałkowie przeżywała peregrynację Figury Matki Bożej Fatimskiej.

  Maryja została przyjęta niezwykle serdecznie. Dekoracja i piękny wystrój kościoła to zewnętrzne oznaki szacunki i miłości wobec Matki Bożej. Ta miłość potwierdzona została również postawą parafian – otwartością ich serc.

  Każdego dnia kościół był wypełniony po brzegi wiernymi, którzy chętnie angażowali się w program rekolekcyjny i oprawę liturgiczną nabożeństw. Były również chwile na cichą, indywidualną modlitwę.

  Wsłuchując się w głos Matki, która zapewnia „moje Niepokalane serce będzie Twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi Cię do Boga” parafianie z pełną ufnością zawierzyli się Niepokalanemu Sercu Maryi, wierząc w skuteczność Jej orędownictwa. Teraz z nadzieją patrzą w przyszłość, bo w swojej - czasem bardzo trudnej codzienności - nie są sami.

  Do tego niezwykłego wydarzenia wierni przygotowywali się przez kilka miesięcy poprzedzających czas nawiedzenia. Wszystko zostało zaplanowane i omodlone.

  Podczas kolędy każda rodzina w parafii otrzymała od proboszcza ks. Krzysztofa Zielińskiego folder z programem peregrynacji, stanowiący formę zaproszenia do spotkania z Maryją. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum poznawali przekaz fatimskiego orędzia podczas szkolnej katechezy.

  Zaowocowało to wynikami w Dekanalnym Konkursie o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie, który odbył się w 26 listopada 2014r. w Strzegomiu. Uczestnicy konkursu wykazali się znakomitą wiedzą dotyczącą spotkania Matki Bożej z trojgiem pastuszków.

  Natomiast w pracach plastycznych i multimedialnych można było dostrzec pokaźny wachlarz inwencji twórczej w przedstawieniu treści przesłania z Fatimy. W kategorii wiedzy laureatami konkursu zostali: Joanna Klasa z gimnazjum - I miejsce, Martyna Kubiak ze szkoły podstawowej - II miejsce, w kategorii plastycznej: Janusz Hołówka ze szkoły podstawowej – II miejsce, w kategorii multimedialnej: Radosław Cielemęcki ze szkoły podstawowej – I miejsce, natomiast z gimnazjum Marta Wasielewska – I miejsce, Radosław Czapliński – II miejsce i Paulina Grondowska – wyróżnienie.

  Uczniowie przy tej okazji mieli możliwość zrozumienia, że wezwanie do nawrócenia, modlitwy i pokuty jest wciąż aktualne i niezmiernie potrzebne. Młodzież gimnazjum, pod kierunkiem katechety Ewy Miałkowskiej, przygotowała przedstawienie artystyczne o Objawieniach Maryi w Fatimie. Uczniowie wcielili się w role: Matki Bożej, Łucji, Franciszka, Hiacynty, anioła Portugalii, matki Hiacynty, strażnika więziennego i komisarza.

  Program został zaprezentowany w szkole - dzieciom i młodzieży oraz w kościele - całej wspólnocie parafialnej w trakcie uroczystości peregrynacjnej. Podczas przekazu treści orędzia fatimskiego panowała atmosfera skupienia, uwagi i wzruszenia, a aktorzy zostali docenieni gromkimi brawami.

   

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 08.02.2015r.– 11.02.2015 r.

  Mszy św. powitania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Jacek Wójtowicz OFMConv.; w Księdze Intencji przybyło 67 wpisów; proboszcz ks. Krzysztof Zieliński; Maryję witali rodzice: Mariola Herbik i Władysław Jawilak; młodzież: Joanna Klasa i Przemysław Baszak; dzieci: Julia Radom i Janusz Hołówka Maryję żegnali: Renata Baszak i Andrzej Herbik; podziękowanie rekolekcjoniście złożyli: Magdalena Czaplińska i Dominik Lipiński; eskorta Figury Matki Bożej Fatimskiej do parafii i z parafii: strażacy miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół