• facebook
 • rss
 • Wspólnoty w jedności

  Mirosław Jarosz

  dodane 26.02.2015 12:34

  To była pierwsza taka Eucharystia w Wałbrzychu.

  Dotychczas odbywały się jedynie na południu diecezji świdnickiej. W pierwszej wałbrzyskiej Eucharystii Jedności wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych, która odbyła się 24 lutego w kościele Świętych Aniołów Stróżów udział wzięło kilkaset osób. Nie tylko wałbrzyszan, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości, łącznie ze Świdnicą i Dzierżoniowem. Reprezentowane były grupy Domowego Kościoła, Odnowy w Duchu Świętym, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i grupy ewangelizacyjne organizujące Kursy Alfa. – Chodzi o to aby ludzie z różnych wspólnot gromadząc się razem doświadczali jedności – tłumaczy ks. Krzysztof Ora. – Nie mamy zamykać się na siebie, a otwierać. Na co dzień jesteśmy w różnych wspólnotach, ale mamy jeden cel. Tu dzielimy się charyzmatami, które są na co dzień realizowane w poszczególnych wspólnotach. Sami mamy zobaczyć, że jesteśmy w jednym Kościele przy Chrystusie.

  Homilię wygłosił ks. Paweł Antosiak. Po Mszy św. odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie.

  Eucharystia Jedności po raz pierwszy w historii diecezji odbywała się równocześnie w dwóch miejscach: w kościele pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu i w kościele pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Polanicy-Zdroju.

  Zamierzeniem organizatorów jest, by Eucharystie Jedności odbywały się przynajmniej raz na kwartał.

  Obecnie wspólnoty przygotowują się do drugiego Forum Ewangelizacyjnego, które odbędzie się 25 kwietnia w Świdnicy. Gościem forum ma być m.in. bp Edward Dajczak, a tematem „Jedność w różnorodności – moc ewangelizacji”. Celem forum jest podzielenie się doświadczeniami realizacji metod ewangelizacji i wytyczenie dalszej drogi wspólnych działań.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół